2023/02/08

 

ŠVENTINIU RITMU – NUO LAPKRIČIO

Nors sveikinimo atvirukų bei atvirlaiškių kupiškėnai siunčia mažai, tačiau šventinių siuntų artimiesiems ir draugams iš Kupiškio pašto iškeliauja gausiai. Renatos Malinauskienės nuotrauka

Nors sveikinimo atvirukų bei atvirlaiškių kupiškėnai siunčia mažai, tačiau šventinių siuntų artimiesiems ir draugams iš Kupiškio pašto iškeliauja gausiai.
Renatos Malinauskienės nuotrauka

Artėjant didžiausioms ir gražiausioms metų šventėms, gyventojai savo dėmesiu stengiasi apgaubti ne tik šalia gyvenančius draugus ir giminaičius, bet ir įsikūrusius užsienyje. Lietuvos pašto duomenimis, šalyje prieššventiniu laikotarpiu siuntų padaugėja net 3–4 kartus.
Į kokias užsienio šalis siuntinius dažniausiai siunčia kupiškėnai?

Audinga SATKŪNAITĖ

Siuntų daugiau

AB Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė teigė, jog pasaulyje pastebima tendencija, kad siuntų vis daugėja – vidutiniškai 13 proc. per metus. Anot jos, įprastu metu Lietuvoje vidutiniškai vienam gyventojui tenka 4 siuntos per metus, tačiau šventiniu laikotarpiu šie rodikliai gerokai padidėja. Siuntų skaičius išauga 3–4 kartus.

V. Budrienė tikino, kad šių metų išskirtiniais ji pavadinti negalėtų, nes kiekvienais metais lapkričio pabaigoje prekybos centruose ir e. parduotuvėse prasideda šventinė prekyba, suintensyvinanti gyventojų apsipirkimą. Taigi šį sujudimą kiekvienais metais panašiu metu pajaučia ir Lietuvos paštas.

„Kasmet šventiniu laikotarpiu išsiunčiama daug laiškų ir siuntinių, todėl norime visus paraginti pasirūpinti šventiniais sveikinimais iš anksto. Jei siunta siunčiama Lietuvoje, ją išsiųsti rekomenduojama iki gruodžio 15 d., siuntas į užsienį patariama siųsti jau lapkričio pradžioje“, – kalbėjo pašnekovė.

V. Budrienė priminė, kad fejerverkų, šaltųjų ugnelių, petardų, purškiamų flakonų ir kitos degios bei sprogios šventinės atributikos paštu siųsti negalima.

Anot pašnekovės, Kupiškio pašto klientai savo artimiesiems ir draugams siuntas į užsienį jau pradėjo siųsti lapkričio pabaigoje. Šiuo metu – nuo gruodžio pradžios – tarptautinių siuntinių siuntimas gausėja į tokias užsienio šalis, kaip Didžiąją Britaniją, Ispaniją, Turkiją, Islandiją, Šveicariją, Daniją, Airiją, Vokietiją, JAV, Kanadą, Norvegiją, Rusiją.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Aciu pasto darbuotojams uz gera darba ir mandagu aptarnavima.

    • Didelis ačiū pašto darbuotojams už puikų aptarnavimą,siuntinių pristatymą.Visada viskas laiku.

Rekomenduojami video