2023/02/03

 

KUPONAI VERSLININKAMS PRIMENA TARYBINIUS LAIKUS

Verslininkė Gindrusė Vanagienė, turinti ekonomistės išsilavinimą, stebisi valdžios ketinimais įvesti kuponų sistemą ir mano, kad ta sistema nebus naudinga nei smulkiems verslininkams, nei vargingiau gyvenantiems žmonėms. Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Verslininkė Gindrusė Vanagienė, turinti ekonomistės išsilavinimą, stebisi valdžios ketinimais įvesti kuponų sistemą ir mano, kad ta sistema nebus naudinga nei smulkiems verslininkams, nei vargingiau gyvenantiems žmonėms.
Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Pastaruoju laiku maisto produktų kainos yra bene labiausiai aptarinėjama problema. Visuomenės ir politikų diskusiją įpūtė ir Vyriausybės užmojis imtis konkrečių veiksmų, siekiant pažaboti šių kainų augimą. Manoma, kad maisto kuponų (vaučerių) sistemos įvedimas ir būtų vienas tokių veiksmų, jis pagelbėtų skurdžiai gyvenantiems žmonėms, paskatintų smulkiuosius prekybininkus ar ūkininkų parduotuvėlių veiklą, didintų konkurenciją. To reikalo esmė – žmogus įsigyja 10 eurų vertės kuponą už 8 eurus ir eina apsipirkti į parduotuvėles, kurios priims tuos kuponus. Taigi pirkdamas už 10 eurų gauna 2 eurų nuolaidą. Šis kainos skirtumas būtų dengiamas iš valstybės biudžeto, panaudojant europines lėšas.

Ką apie visa tai mano smulkieji rajono prekybininkai?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Daug pagundų ir nulis naudos

Pakalbinta Gindrusė Vanagienė, turinti parduotuvę Kupiškyje, buvo įsitikinusi, kad iš kuponų tikrai nebus jokios naudos nei mažoms parduotuvėms, nei pirkėjui. Be to, didžiulių nuostolių gali patirti ir valstybė įgyvendindama ir administruodama šį dalyką. Juk nieko už dyką nebūna.

„Siūlyčiau žmonėms, kuriems iš tikrųjų reikalinga parama, tuos papildomus kelis eurus pervesti tiesiogiai į jų asmenines sąskaitas. Antra vertus, dar neaišku, kaip kuponus ketinama platinti, ar jie bus vardiniai, ar juos žmogus nusipirkęs galės perleisti bet kam. Ar neprasidės savotiška kuponų prekyba už pusę kainos? Ar nepradės jų padirbinėti? Ne paslaptis, kad išgeriantys žmonės dažnai gautus už talonus maisto produktus siūlo aplinkiniams už mažesnę kainą, kad įsigytų pinigų alkoholiui.

Taip pat abejoju, ar su kuponais pirkėjai užplūstų mažas parduotuves. Jose prekės apskritai brangesnės nei didžiuosiuose prekybos centruose. Taip yra dėl to, kad tiekėjai produkciją mums pristato brangiau nei didiesiems prekybos centrams.“

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

 

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Pigi ir gedinga akcija pries rinkimus nabageliams nemastantiems. Rusija prades juoktis.

    • Iš kur čia tie mąstantys ? Vos ne pusė už valstiečius balsavo.

  • Tegu tie talonu-kuponu isgalvotojai nezemina valstybes ir zmoniu.

  • Nu Gindruse. tau vistiek tie nabagelai turtus pildys, duodi nahalevai, tai taves nepaliks….

Rekomenduojami video