2023/02/08

 

DUJŲ BALIONAMS REIKĖS ATVERTI PINIGINĘ

Jau skelbėme, kad sugriežtinta senų suskystintų naftos dujų balionų naudojimo tvarka. Nuo lapkričio 1 dienos įsigaliojus naujai tvarkai, sutrumpintas senų dujų balionų techninės patikros periodiškumas. Tokie balionai privalės būti tikrinami kas 5 metus. Iki šiol patikra buvo atliekama tik kas 10 metų.

Reglamentuotas ir šių balionų galiojimo laikas. Jis bus ne ilgesnis kaip 40 metų. Tokių pokyčių imtasi dėl gyventojų saugumo. Nuo 2020 metų sausio 1 d. Lietuvoje turėtų nelikti senų rusiškų balionų, kurie neturi apsauginio vožtuvo, o tokių balionų apie 90 proc., ir pereita prie saugesnių europietiško standarto balionų.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Išgirdusiems tokias naujienas gyventojams, kurie buityje naudoja suskystintų dujų balionus, kilo daug klausimų. Bene opiausias, ar reikės mokėti už naujovišką dujų balioną. Kas utilizuos senus balionus? Ar tai kainuos jų savininkams? Ar jau galima įsigyti naujovišką dujų balioną ir kur?

Visa tai paprašėme pakomentuoti UAB „Topgas“ Kupiškio dujų pilstymo stoties vyriausiojo inžinieriaus Albino Uzdro.

Pirmiausia pašnekovas paaiškino, kad senesni nei 40 metų dujų balionai, kuriems dar galioja techninė patikra, kurį laiką galės būti užpildomi dujomis. Kai jų galiojimas pasibaigs, jie nebebus eksploatuojami. Jei žmogus atveš pakeisti tokio senumo netikrintą balioną, jo techninės būklės niekas nebetikrins ir išims iš apyvartos.

„Šiuo metu mūsų įmonė keitimo fonde turi per tūkstantį dujų balionų. Iš jų apie 20–25 proc. yra senesni nei 40 metų. Tikslesnę dujų balionų statistiką galėsime pateikti tik po metų, nes keičiama jų apskaitos sistema“, – sakė pašnekovas.

Jis paaiškino, kad už dyką seno dujų baliono į naujovišką gyventojams niekas nekeis.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • O kas čia neaiškaus? Kiekvieno rajono dujininkai privalo pakeisti netinkamą dujų balioną į tinkamą. IR TAI VISIŠKAI NEMOKAMAI!

  • Reiškia, ruošiamas dar vienas gyventojų apiplėšimas? Apiplėšinėjama atliekų ,,tvarkymo“ pretekstu, o dabar dar presides ir dujų balionai?

  • Nebutu kupiškis čia gi ubagynas totalus

  • Jau tikrai nusišnekėjimas.Priverstinis balionų keitimas ir dar už tai turim mokėti ? Gal dar palauksim vyriausybės sprendimo ir išaiškinimo ? Plėšikaut gal taikosi TopGaz ?

    • Ne TopGaz mus taikosi apiplėšti, o vietiniai Kupiškio dujininkai

  • Per radiją teko girdėti priešingą nuomonę, kad balionų keitimas gyventojams nekainuos …

    • Per televizoriu irgi sake,kad keitimas bus nemokamas,tai gal tik Kupiskis sugalvojo pasipinigauti?

Rekomenduojami video