2024/07/12

 

SOSNOVSKIO BARŠČIAI IŠ KUPIŠKIO TRAUKIASI

Jau bene treji metai, kai šalies savivaldybės Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijų yra įpareigotos naikinti savo teritorijoje invazinį augalą – Sosnovskio barštį. Kupiškėnai šią užduotį vykdo gana sėkmingai.

Ada DVARIONAITĖ

Per rajono Tarybos posėdį spalio pabaigoje svarstyta šių metų Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos sąmatos pataisa – vietoje planuotų 10 tūkst. eurų Sosnovskio barščiams naikinti panaudota tik 3,5 tūkst. eurų. Tokį ryškų mažėjimą lėmė ne tik 1,5 karto pigesnė paslauga, bet ir mažesni barščių plotai.

Sprendimą politikams pakomentavęs Žemės ūkio ir bendruomenių skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Bimbiris paaiškino, kad darbas vyksta trečius metus, iš pradžioje rastų 6,2 ha barščių augimviečių dabar belikę 4,23 ha. Tiek šiemet buvo nupurkšta, darbai Savivaldybei atsiėjo apie 3,5 tūkst. eurų. Šiuos darbus atliko konkursą laimėjusi UAB „Graderlitas“ iš Vilniaus. Anksčiau barščio naikinimas buvo patikėtas melioratoriams, „Nodamos“ bendrovei.

R. Bimbirio teigimu, iš Kaukazo kilusio agresyvaus augalo naikinimas nėra vienkartinis veiksmas, neužtenka kartą kitą cheminėmis priemonėmis ir mechaniškai sunaikinti augalus, jų augimvietes reikia stebėti apie penkerius metus, nes barščiai agresyviai atauga ir vis plinta.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Nera Juozuko mirksiuku su jo kompanija ir liko 1500 euru aciu SST mere mokykis daugiau tokiu i cipe paziuresi kaip rajono biudzete padauges pinigu

Rekomenduojami video