2024/04/13

 

Į DARŽELĮ – IR SU SLOGA, IR SU KOSULIU

Ar tėvams leidus vesti kosinčias ir sloguojančias savo atžalas į darželius, jie netaps virusų ir bakterijų židiniais? Valio Staburo asociatyvi nuotrauka

Ar tėvams leidus vesti kosinčias ir sloguojančias savo atžalas į darželius, jie netaps virusų ir bakterijų židiniais?
Valio Staburo asociatyvi nuotrauka

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad atsisakoma tam tikrų reikalavimų, trukdančių vaikus priimti į darželius. Nesergantys, bet kosintys ir sloguojantys darželinukai galės keliauti į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigas.
Kaip naują tvarką vertina darželių vadovai?

Audinga SATKŪNAITĖ

Kodėl reikėjo permainų?

Nuo spalio 31 dienos įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atnaujintos higienos normos.

Iki šiol vaikas į darželį galėjo būti nepriimamas ir tada, jeigu jam pasireiškia alerginė sloga, parėjus iš lauko bėga nosis ar vaikas kelis kartus sukosėjo. Sveikatos ministerijos teigimu, tokie požymiai, kaip išskyros iš nosies, kosulys, nėra specifiškas užkrečiamųjų ligų požymis, šie simptomai gali pasireikšti ir sergant neinfekcinėmis ligomis ar net sveikiems vaikams kaip natūrali fiziologinė reakcija, todėl iš higienos normos jie buvo išbraukti.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos saugos skyriaus vyr. specialistės Giedrės Namajūnaitės, ministerija sulaukdavo nemažai tėvų skundų, kad vaikai į ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo grupes būdavo nepriimami net tuomet, kai jie nesirgdavo. Dėl to į ministeriją kreipėsi ir Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba.

Pabrėžiama, kad higienos normos pakeitimas nereiškia, kad nuo šiol į darželį bus galima vesti sergantį vaiką.

Sloga – ligos signalas

Subačiaus vaikų lopšelio-darželio direktorė Marija Morkūnienė teigė, kad ugdymo įstaigoje nuolat diskutuojama dėl šių dalykų. Anot jos, bene per kiekvieną tėvų susirinkimą keliamas klausimas, kad galbūt nieko bloga, jei šiek tiek sloguojantys vaikai lankys darželį.
Direktorės tvirtinimu, praktika rodo, kad jeigu vaikas dieną kitą sloguoja, jis pradeda sirgti rimčiau, nes sloga perauga į kosulį, o vėliau ir į karščiavimą.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Per amžius su slogom ir kosuliais tie vaikai darželiuose- niekas čia nepasikeitė ….

  • cia nuo darzelio priklauso, samoningas to nesieks ir laikysis sveiku vaiku, jei nenores slaugem dirbti. Ne visi nusistatys, tai tik leidimas, o ne privalomybe

Rekomenduojami video