2023/06/03

 

RAJONE SUMEDŽIOTI DU VILKAI

Pastaruoju metu kasdien girdime apie vilkus, nuo kurių kenčia gyvulius auginantys ūkininkai. Šie plėšrūnai, rodos, kasdien jaučiasi vis drąsiau. Net dieną į medžioklę išsiruošia. Visai realu, kad jie gali užpulti ir žmones. Prieš keletą dienų buvo pasklidusi žinia, kad prie Šepetos naktį automobiliu važiuojančiai šeimai kelią pastojo gauja vilkų. Jų negąsdino ir automobilio šviesos. Pilkiai drąsiai šmirinėjo prie stabtelėjusios mašinos. Laimė, kad jos ekipažui pamažu pavyko prasibrauti pro šiuos žvėris ir laimingai pasiekti namus.

Gal vilkus šiek tiek sutramdys spalio 22 dieną, savaite vėliau nei įprasta, prasidėjęs jų medžioklės sezonas. Juolab kad kupiškėnai jau gali pasigirti pirmais laimikiais.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Spėjo pridaryti žalos

Rajono medžioklės žinovas Gaudentas Baikauskas informavo, kad spalio 25 dieną Mirabelio miško palaukėje medžiotojų klubo „Gojus“ medžiotojas Darius Storpirštis sumedžiojo vilką, suaugusį patiną.

„Šis žvėris su savo gentainiais buvo tikrai pridaręs daug žalos. Šioje vietoje matydavome dvi briedes su dviem briedžiukais. Praėjus kažkiek laiko, pastebėjome, kad jos teturi tik po vieną briedžiuką. Vėliau ganėsi palaukėje tik dvi briedės ir briedžiukas. Praslinkus kuriam laikui aptikome sudraskytą briedę. Išdraskyti pilvo paslėpsniai bylojo, kad tai vilkų darbas. Ten ir anksčiau matydavome daug jų pėdsakų. Antra briedė su jaunikliu, matyt, iš šių vietų spėjo kažkur kitur pasitraukti. Nuo Mirabelio miške siautėjančių vilkų yra nukentėję ir elniai, stirnos. Matėme, ką jie daro, bet medžioti, kol nebuvo oficialaus leidimo ir nustatyto vilkų medžioklės limito, negalėjome“, – tvirtino pašnekovas.

Po trijų dienų, spalio 28-ąją, tas pats medžiotojas, tykodamas iš bokštelio, Laukelių miške sumedžiojo dar vieną vilką.

Daugėja biurokratizmo

Pasak G. Baikausko, šiuo metu Lietuvoje jau sumedžiota 17 pilkių. Kol kas šiemet nustatyta, kad šalyje galima sumedžioti 60 vilkų. Jei šis limitas bus išeikvotas greičiau nei pasibaigs šių žvėrių medžioklės sezonas, tai Aplinkos ministerija žada papildomai leisti sumedžioti dar 50 vilkų. Ar taip bus, nežinia. Viską lems vilkų populiacijos tyrimai.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Tik 4 vilkai sumedžioti? Liūdna, ūkininkų galvijų bandos toliau kentės

  • Pagarba saunuoliui medziotojui. Retai kam taip pasiseka- net 2 vilkus paklojo.

  • Kupiskio rajone jau krito 4 vikai

Rekomenduojami video