2023/02/03

 

IŠ ZIGMANTO ALEKSANDRAVIČIAUS RANKŲ SLYSTA TARYBOS NARIO MANDATAS

Kupiškio rajono Tarybos narys Zigmantas Aleksandravičius Apygardos teismo sprendimą žada skųsti kasacine tvarka. Metanojos Žilėnaitės nuotrauka

Panevėžio apygardos teismas spalio 12 dieną atmetė Kupiškio rajono Puožo melioracijos statinių naudotojų asociacijos (toliau – Asociacijos) valdybos pirmininko Zigmanto Aleksandravičiaus skundą dėl Panevėžio apylinkės teismo Kupiškio rūmų 2018 m. kovo 26 d. nuosprendžio ir valdybos pirmininką pripažino kaltu dėl kyšininkavimo. Jam teismas paskyrė 18 830 eurų baudą ir nusprendė iš jo išieškoti į valstybės biudžetą daugiau nei 7 200 eurų.

Kaip tokią teismo baigtį vertina pats Z. Aleksandravičius ir kiti rajono politikai? Ar politikas neteks Tarybos nario mandato?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Kyšio anatomija

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie nustatė, kad Z. Aleksandravičius, būdamas Asociacijos valdybos pirmininku bei viešųjų pirkimų komisijos pirmininku ir turėdamas administracinius įgaliojimus veikti Asociacijos vardu, dalyvavo organizuojant viešųjų pirkimų konkursą dėl atlikimo melioracijos darbų, kurių vertė buvo per 300 000 eurų. Asociacijos skelbtą konkursą laimėjusi ir gavusi darbo bendrovė turėjo „atsidėkoti“ jam ir jo šeimai paslaugomis: nemokamai paklojo trinkeles, iškasė du tvenkinius ir nusausino lauką. Kyšio vertė siekė per 7 tūkstančius eurų.

Šį ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Politikų vertinimai

Z. Aleksandravičius, paklaustas, ar po šio teismo sprendimo nesirengia atsistatydinti iš rajono Tarybos narių, trumpai replikavo: „Kuo čia dėti tie reikalai?“ Jis pabrėžė, kad išnaudos visus jam pagal įstatymą priklausančius gynybos būdus ir Panevėžio apygardos teismo sprendimą apskųs. Tai padaryti jis turi teisę per tris mėnesius.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Saziningas zmogus tokioje situacijoje pats padetu mandata ir nesilaikytu tos kedes.

  • Mano nuomone, ten garbingų žmonių nelabai… Kas lesina, tam ir gieda. O šimtelis eurų už pabalsavimą, niekam ant kelio nesimėto. Per metus susirenka gražioms atostogoms.

  • Kitas garbingas tarybos narys jo vietoj būtų pasielgęs sąžiningai, pripažinęs kaltę ir padėdamas mandatą nebejuokinęs kupiškėnų.Seniai braška jo tarybos nario kėdė, greitai gali ir nebeatlaikyt 😀

    • pasielgęs sąžiningai … . Kas ?

      • Ne vis tokie kaip Aleksandravičius, todėl nereikia spręsti pagal vieną apie visus.

Rekomenduojami video