2024/07/12

 

VILKAI PAROMIS BUDI PRIE SAVO GROBIO

Jurgitos Žiukaitės nuotrauka

Jurgitos Žiukaitės nuotrauka

Budi ir ūkininkai, o laimi vilkai.

Ada DVARIONAITĖ

Spaliui beveik įpusėjus, atrodė, kad šiemet per ganiavos laikotarpį gyvuliams Kupiškio krašte pasitaikė ramesnis metas. Iki šiol nebuvo girdėti, kad į bandas būtų įsisukę vilkai. Pasirodo, apgaulinga ši ramybė. Antradienį sulaukta žinios apie plėšrūnų negyvai sudraskytus du paūgėjusius jaučius.

Naktis praleidžia ganykloje

Salamiestyje ūkininkaujantis Steponas Gintautas antradienio ryte rado sudraskytą ūgtelėjusį jautį, prieš dvi dienas vilkai irgi papjovė vieną, apie 300 kilogramų sveriantį. Vasarą, po Joninių, vilkai sudorojo tris mažus veršelius. Šįkart kantrybės netekęs ūkininkas kreipėsi į medžiotojus ir į Savivaldybę, į Komisiją medžiojamųjų gyvūnų padarytai žalai apskaičiuoti.

„Esu kelias paras nemiegojęs, saugau gyvulius, ištisai važinėju po laukus, į ganyklas, galvojau, gal išgąsdinsiu, nebeišdrįs. Kur ten, daro, ką jiems reikia, gaujomis slampinėja, kaimynas pasakojo matęs apie 5 val. vakaro pamiškėje ramiausiai stovinčius vilkus“, – pasakojo nukentėjęs ūkininkas.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Vilkai VISADA pjovė ir pjaus naminius gyvulius – kam jiems vaikytis elnius ar stirnas, jeigu pamiškėse pilna lengvai pasiekiamos mėsos.

  • Kol patys saudit vilku nepradesim tol jie pjaus gyvulius, sava turta reikia gint daugiau niekas neapgins tik mes patys.

  • Neimanoma tiksliai tu vilku suskaiciuoti. Manau, kad ju padaugejo ir reikia leisti daugiau sumedzioti.

Rekomenduojami video