2024/04/22

 

SUGRĮŽTA PASIKEITĘS TARPTAUTINIS TEATRŲ FESTIVALIS

Danų spektaklis „Toksiškas vyras“.
Nuotrauka iš teatro archyvo

Šiemet kupiškėnai vėl galės pamatyti daug naujų spektaklių, kuriuos pastatė ne tik Lietuvos, bet ir užsienio teatrai.
Kupiškio mieste teatro festivaliai vejasi vienas kitą. Antai ką tik baigėsi respublikinis neįgaliųjų mėgėjų teatrų festivalis „Akimirkų lietus“, o netrukus, spalio 10–14 dieną, antrą kartą vyks tarptautinis teatrų festivalis „Theater Cluster“.
Apie šio festivalio struktūrą ir jo dalyvius papasakojo šio projekto autorė ir vadovė Neringa Danienė, Kupiškio kultūros centro renginių organizatorė ir režisierė.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Apie festivalio struktūrą ir koncepciją

N. Danienė pasidžiaugė, kad pernai trijuose miestuose rengtas tarptautinis teatrų festivalis pavyko. Tokia festivalio forma yra nauja netgi pasaulio mastu. Apie tai sakė kompetentingi teatro ekspertai. Taigi ir šiemet projektas tęsiamas.

„Kultūros taryba mūsų projektą įvertino aukščiausiu balu, kaip pavyzdinį, iš kurio galima pasisemti geros patirties, kaip galima bendradarbiauti teatrinėje veikloje su kitomis šalimis, megzti naujus ryšius. Šiuo metu didžiausias dėmesys skiriamas didesniems projektams. Smulkūs vietinės reikšmės sumanymai nebeaktualūs. Labai skatinami tarptautiniai kultūriniai mainai. Tokie festivaliai yra ne tik spektaklių rodymas ir žiūrėjimas, bet ir edukacinė kultūros, švietimo darbuotojų priemonė. Festivalyje „Theater Cluster“ ir pernai buvo, ir šiemet dalyvaus daug teatro ekspertų iš įvairių šalių ir Lietuvos. Vyks šios srities darbuotojų mokymas, betarpiškas teatralų bendravimas, bus dalijamasi naujomis idėjomis. Dalyvavę diskusijose, ekspertų paskaitose specialistai gaus kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus“, – sakė pašnekovė.

Anot jos, pernai toks pat festivalis vyko trijuose miestuose – Kupiškyje, Utenoje ir Pasvalyje. Per 5 dienas parodyti 39 spektakliai. Teatrų trupės važinėjo iš miesto į miestą ir rodė savo pastatymus. Visur rengti tų spektaklių aptarimai, analizė. Panašiai viskas vyks ir šiemet. Projekte dalyvauja tie patys trys miestai. Jų žiūrovai pamatys po tris užsieniečių pastatymus, keisis jų grupėmis. Be to, bus rodoma dar ir po keletą įvairių lietuviškų spektaklių.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Gerai kad pasikeitęs, nes pernai manau buvo nuobodoka ir žiūrovų labai mažai.

Rekomenduojami video