2024/06/13

 

PACIENTUS DRAUSMINS PER KIŠENĘ?

Kad gali būti įvestas registracijos mokestis, kol kas kalbama atsargiai. Tokiu būdu būtų siekiama apriboti pacientų vizitus pas šeimos gydytojus dėl menkniekių ir sudrausminti tuos, kurie į registravimosi laiką žiūri atsainiai. Metanojos Žilėnaitės nuotrauka

Kad gali būti įvestas registracijos mokestis, kol kas kalbama atsargiai. Tokiu būdu būtų siekiama apriboti pacientų vizitus pas šeimos gydytojus dėl menkniekių ir sudrausminti tuos, kurie į registravimosi laiką žiūri atsainiai.
Metanojos Žilėnaitės nuotrauka

Atrodo, kad kai kuriems šalies gyventojams apsilankymas pas gydytoją gali tapti prabanga. Tautiečiai, išgirdę šią savaitę Lietuvos medikų sąjūdžio pateiktą siūlymą apmokestinti vizitus pas gydytojus, griebiasi už galvų. Tikimasi, kad toks mokestis padėtų sumažinti medikų krūvius ir išspręstų srautų problemas.

Ar perėmus tokią daugelio Europos šalių patirtį nebus uždarytos gydymo įstaigų durys sunkiai besiverčiantiems žmonėms?

Tokia praktika yra taikoma daugelyje Europos šalių. Ar šiam žingsniui iš tiesų yra pasirengusi ir Lietuva, kur į sveikatos apsaugos srities pokyčius reaguojama ypač jautriai?

Audinga SATKŪNAITĖ

Vieningos nuomonės nėra

Lietuvos gydytojų sąjungos Kupiškio filialo pirmininkė Inga Juknevičienė sakė, kad vizitų apmokestinimas iš dalies būtų naudingas norint sumažinti eiles pas gydytojus. Tai galėtų apsaugoti ir nuo dažno nereikalingo lankymosi pas šeimos gydytojus.

„Negaliu pasakyti tvirtos nuomonės – ar aš tam pritarčiau. Mūsų medikų bendruomenėje taip pat nėra vieningo sutarimo šiuo klausimu“, – sakė I. Juknevičienė.

Anot jos, yra pacientų, kurie pas gydytojus lankosi dėl vieno dalyko, o netrukus po to – dėl kito ir t. t. Gydytojos I. Juknevičienės teigimu, papildomos konsultacijos tampa našta gydytojams, nes viską su mediku galima aptarti ir išspręsti per vieną vizitą. Pašnekovė išsakė nuomonę, kad eilės prie gydytojų kabinetų atskleidžia visuomenės mentaliteto problemą, o ne tai, kad medikai nesusitvarko su darbu.
„Tarp pacientų egzistuoja perteklinis noras lankytis pas gydytojus. Mano manymu, pirminės konsultacijos ir programų vykdymas neturėtų būtų apmokestinami. Nebent tada, kai žmogus registruojasi pakartotinai“, – sakė pirmininkė.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Įdijotas be žodžiu tas ministras ne gana to, kad baneocino tepalo be gydytojo recepto nebenusipirksi tai ainant pas gydytoja to recepto už tai dar ir susimoku kur logika? įsipjoviau piršta turiu ait pas gydytoja sumokėt, kad išrašytu receptą tada vėl į vaistine !! Kažkoks durnių laivas !! va ir pasekmė kai sveikatos ministrą išrenkam pragertom smegenym ! negaliu kaip siutina kuo tolyn tuo viskas durnyn !! nebėra žodžiu !

  • KĄ čia nesamones daro ir dar p, Juknevičiene pritaria, -sudrausmins, ar mes pas jus ateinam paplepeti, ar jums i akis pažiūrėti, ar jusų aprangos pamatyti? jeigu yra butinybė, tai žmogus ir kreipiasi, o jus gydytojai patys , negalite tokių pleporiu ar smalsuolių sudrausminti jeigu tai numatote ,kad be reikalo atejo? kitą kart jau tas nebeis, ir kitą pamokys neit. Aišku čia nuo Kupiškio nepriklauso, bet turite ir jus savo balsą, gal ir jusų gydytojų bury yra savų, artimų, kad toks pasipinigavimas nebutu ivestas

  • Gal dar iveskime reikalavima einant pas gydytoja pries 2 savaites parasyti pareiskima kad gydytojas priimtu ir dar tie kuryje turi letines ligas tai yra Lopl.chipertonia,onkologines cukraliges ir kitas ligas kai be vaistu negali zmogus gyventi

Rekomenduojami video