2023/02/02

 

SVEIKO MAISTO IDĖJA SKINASI KELIĄ

Nuo rugsėjo įsigaliojo nauja darželinukų ir mokinių maitinimo tvarka.
Siekiama vaikus maitinti kuo sveikiau. Iš esmės keičiasi darželių ir mokyklų valgyklų valgiaraščiai. Iš namų vaikų į ugdymo įstaigą atsinešti priešpiečiai irgi turėtų būti sveiki.
Per vaikų šventes, gimtadienius ugdymo įstaigose rekomenduojama saldžius kreminius tortus, saldainius, ledus keisti sveikesniais užkandžiais.

Ar tokiai vaikų maitinimo pertvarkai pasirengusios rajono ugdymo įstaigos? Ką apie naujus vaikų mitybos reikalavimus mano jų tėvai, patys mokiniai?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Kai kam sveika mityba – ne naujovė

„Seniai mes taip maitinamės, – teigė Kupiškio vaikų lopšelio-darželio „Obelėlė“ direktorė Danguolė Koženiauskienė. – Iš tiesų mums nieko nauja nuo šio mėnesio įsigalioję vaikų mitybos reikalavimai. Labai džiaugiamės ką tik įsigiję konvekcinę krosnį. Taigi galėsime savo auklėtiniams tiekti tausojantį sveikatą, garuose gamintą maistą. Mūsų valgiaraščiai šiuo metu pateikti tvirtinti Kupiškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams. Cukraus vartojimą seniau esame sumažinę. Per pietus vaikai gauna atsigerti vandens su citrina.“

Kaip rengiamos „Obelėlėje“ šventės, vaikų gimtadieniai? Pasak D. Koženiauskienės, net tėvų sutartyje su ugdymo įstaiga yra nurodyta, kad tokiomis progomis tortų jie neneš. Šventinė atmosfera kuriama puošiant patalpas balionais, išsakomi sveikinimai. Kai kurie tėvai atneša vaisių. Tada leidžiama ir vaisiniu žėlės tortu pasmaguriauti. Bet taip būna retokai. Dažnai tėvai pasamdo animatorių, kad visi vaikai tokiomis progomis smagiai praleistų laiką.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Rasos Čepaitės nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Reikia moterims nustoti tinginiauti ir ruošti maistą namie šeimai. Bus pigiau, skaniau ir sveikiau jei vaikas nešis į mokyklą dėželę su su mėgstamu maisteliu.

  • Dabar pats bulviakasis. Cepelinai su spirguciu ir grietines padazu yra taip artima kiekvienam lietuviui. Kas laikotes naujuju isradeju programos nebevalgykit ir uzkandziaukit zoles lapu. Skanaus.

  • Saldainių ir tortų būna įvairių. Manau, kad sveikiau maitinti pratinti žmones reikia nuo mažų dienų. Tai ir pramonė maisto turėtų sureaguoti ir pasikeisti. Kartą ar du per mėnesį suvalgyti ledų ar saldainį gal ir nieko tokio. Tuyomet gal ir šventę labiau pajustų žmonės. O dabar visko pertekę, kemša bet ką ir kuo greičiau.

  • Bukim uz sveika maista, bet bukim ir uz sveika prota. Nenormalu, kai bijo ledu, torto gabaleli ar saldaini suvalgyti, as cia matau psichologines problemas. Dietos ir svorio metimas uzvaldes protus,griebiamasi net plastiniu operaciju, po to jokie psichologai nepades.

Rekomenduojami video