2024/03/05

 

ATVIRA ŠIRDIMI – Į KITAS ŠIRDIS

Su prof. Vytautu Landsbergiu Anykščiuose po profesoriaus eilėraščių knygos “Organizuoti tekstai” pristatymo.
Nuotrauka iš asmeninio Justo Jasėno albumo

Miesto ir rajono tikintiesiems jauno kunigo, poeto Justo Jasėno asmenybė gerai pažįstama ir jau spėta išsiilgti. Nuo praėjusių metų rudens jis sielas gano Panevėžio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje. Tačiau J. Jasėno širdies kertelėje vietos užtenka ir Kupiškiui, ir buvusiems parapijiečiams, su kuriais sieja šilti prisiminimai.

Audinga SATKŪNAITĖ

Kūrybinės versmės neišsenka

Apie J. Jasėno dabartinį gyvenimą susėdome pasikalbėti „Kupiškėnų minčių“ redakcijoje, į kurią jis netikėtai užsuko ir dovanų atnešė savo dar spaustuvės dažais kvepiančią trečią poezijos knygelę „Surink iš pakraščių“. Kunigas pradėdamas pokalbį šiek tiek kuklinosi ir sakė, kad jo dienos Panevėžyje teka įprasta ir niekuo neypatinga tėkme. Tačiau J. Jasėnas žinojęs, kad jo buvę parapijiečiai nekantriai laukia žinių apie savo sielų ganytoją, kuris jų kasdienybę praskaidrindavo kultūriniais intarpais, ir sutiko pasidalinti savo mintimis.

Kunigas J. Jasėnas yra žinomas ir savo tekstais, kurie ne kartą buvo publikuoti „Kupiškėnų mintyse“. Jis pasakojo, kad apie trečią poezijos knygelę pradėjęs galvoti dar gyvendamas ir dirbdamas Kupiškyje. Būtent čia poetas surinkęs visus tekstus iš įvairių rankraščių.

J. Jasėno naujausias poezijos rinkinys „Surink iš pakraščių“ gimė po šešerių metų pertraukos. Pirmasis eilėraščių rinkinys „Užmigdykite mus Ežeruos“ dienos šviesą išvydo 2010 metais, o antrasis „Artumų Erčios“ pasirodė po dvejų metų pertraukos.
J. Jasėnas tikino, kad naujasis leidinys pirmiausiai rugsėjo pabaigoje planuojamas pristatyti panevėžiečiams, o vėliau – ir kupiškėnams.

„Visi poezijos tekstai, esantys leidinyje, parašyti per pastaruosius šešerius metus. Tačiau nė vienas eilėraštis nebuvo sueiliuotas būnant Kupiškyje. Čia aplinka buvo dėkingesnė rašyti esė ir prozos tekstus, kurie buvo spausdinami ir „Kupiškėnų mintyse“. Tą laiką vertinu kaip labai prasmingą. Daugiausiai eilių parašyta Zarasuose ir Kaune, dalis jų – lankantis šventoje žemėje Jordanijoje ir Gruzijoje“, – kalbėjo abejingų savo charizma nepaliekantis J. Jasėnas.

Anot pašnekovo, dabar dvasinės pareigos jį susiejusios su Panevėžiu, kuris jam nebuvo nepažįstama žemė, nes J. Jasėno gimtieji namai yra Katinų kaime, Panevėžio rajone. O su Kupiškiu, kaip pats sako, kunigą sieja mieli žmonės, Kupos upelis, „Kupiškėnų mintys“ ir čia esantis butas. Pastarojo J. Jasėnas perleisti į kitų rankas nežada, nes čia savo šeimininko visuomet laukia paveikslai, knygos ir širdžiai miela aplinka. Jis į namus Kupiškyje grįžta bent kartą per savaitę pailsėti ir atsikvėpti, o būdamas Panevėžyje naudojasi klebonijos patalpomis.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Kunigo naudą raganos gaudo.Besarmatēs

 • Man viso to centro gaila, juk ten pleperzos, gadina kupiskenams gyvenima

 • Julija ar tau gaila AV,ar tu mokytoju ,teveliu ar mokiniu kuriems tenka su ja bendraut? nesuprantu kas cia didesne auka?

 • Na i Smilgius tai jis dar atvažiuoja.

 • Man A.V. gaila iš to centro pagalba mokytojui, mokiniui ir tėveliams

 • O doratos kokia išmintis.

 • Jonai, parasyk geresniu, o pasirasyti moki.

 • Niekam jis neįdomus, o ir kūryba abejotinos vertės. Pats sau, vienas žmogus bando kurti diskusiją.

  • As irgi suzinojau. Kupiskio klebonelis daznai Durpetoje lankose. Ten pussesere gyvena. Kaip sako, taip tikim. Ir skaitinius skaito baznycioj. Reikes daugiau pauostyti.

 • Mieli kupiskenai, savo klynus ziurekite,o justas muzu turejo ir tures, nepavydekit, eikit bulviu kasti ir savo tualetu kuopti.

 • Liaudies išmintis: gimęs šliaužioti skraidyti neišmoks….

 • Prie ko cia tas klynasjuk ne apie buvusias muzas teiraujasi Kupiskenas o apie velnio lasu vartojima skirkite savokas brangiosios

 • Mieli kupiskenai savo klynus ziurekite

 • o kaip su velnio lašais Justai? Metei ir tebevartoji? šiaip tu fainas bahuras…

Rekomenduojami video