2023/11/28

 

REALYBĖ IR FANTAZIJOS VIEŠOJO TRANSPORTO TEMA

Dviratis galėtų būti viena iš susisiekimo Kupiškyje alternatyvų, bet stinga dviračių takų. Kol kas tam neišnaudojami šaligatviai, kuriais jau mažokai miestelėnų bevaikšto. Negi sunku nubrėžti liniją ir atskirti pėsčiųjų ir dviratininkų zoną, įvesti dviratininkams vienpusį eismą šaligatviais? Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dviratis galėtų būti viena iš susisiekimo Kupiškyje alternatyvų, bet stinga dviračių takų. Kol kas tam neišnaudojami šaligatviai, kuriais jau mažokai miestelėnų bevaikšto. Negi sunku nubrėžti liniją ir atskirti pėsčiųjų ir dviratininkų zoną, įvesti dviratininkams vienpusį eismą šaligatviais?
Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kupiškio rajono pensininkai tikriausiai vieni turtingiausių žmonių, nes dažnai važinėja taksi. Toks keliavimo būdas pas mus visuomet asocijuojasi su gana aukšta kaina. Taksi važinėti ne kiekvienam pagal kišenę. Tik kai kitos išeities nėra, naudojamės šia paslauga.

Vadinasi, Kupiškyje tikrai nėra kitokios išeities senyvo amžiaus žmonėms, tiems, kurie nevairuoja automobilio arba jo neįperka. Taip pat kaimo gyventojams, kur maršrutinis autobusas – retas svečias. Kaip bus toliau, nežinia. Pasak žmonių, ir taksi automobilių Kupiškyje sumažėjo, o apie visuomeninį transportą valdžia į kalbas nesileidžia.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Miesto autobuso labai reikia

Po praėjusį šeštadienį laikraštyje publikuotos kupiškėnų apklausos, ar jiems reikia viešojo transporto mieste, pirmadienį redakcijoje netilo telefonas. Visi skambinę žmonės sakė, kad tokio transporto labai reikia. Jie nesutiko su tais, kurie per apklausą tvirtino, kad visur vaikšto pėstute, kad vaikščioti reikia kuo daugiau ir tai esą labai sveika, be to, ir Kupiškis toks mažutis miestelis, viskas ranka pasiekiama.

Iš Zuntės paskambinęs pašnekovas, nenorėjęs viešai prisistatyti (jo pavardė redakcijai žinoma), nusistebėjo, kad kai kuriems žmonėms nereikia viešojo transporto. „Gal jie gyvena arti parduotuvių, poliklinikos ar ligoninės“, – svarstė vyriškis.
Anot jo, tik viena moteris iš Kraštiečių mikrorajono išsakė tai, kas aktualu ir šio mikrorajono, ir Zuntės, ir kitų Kupiškio pakraščių bei rajono gyventojams.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Panau, kad senai laikas pagalvoti apie 2 ar 3 mikroautobusiukų maršrūtus Kupiškyje. Pvz.: 1. Geležinkelio stotis – Aukštupėnai; 2. Zuntė – Pyragių ežerėlis; 3. Kupiškio kapinės – Kiškio miško kapinės.

    • Atsiprašau už padarytą rašybos klaidą: vietoje žodžio „panau“, turėtų būti „manau“

  • Truksta taku dviraciu iki Vezioniu,iki Byciu kapiniu

  • O jau yra pas kaimynus ir nemokamas miesto transportas. Kol mes svaigstam kaip pas mus gerėja gyvenimas,kiti tyliai gerai ir gražiai gyvena sulaukdami tūkstančių turistų, kurdami naujas darbo vietas…

Rekomenduojami video