2024/05/25

 

Į SAVARANKIŠKĄ GYVENIMĄ IŠLYDĖJO PER ŠIMTĄ ABITURIENTŲ

Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos 4a klasė po atestatų įteikimo. Autorės nuotrauka

Praėjusio sekmadienio popietė Kupiškyje buvo ypatinga. Pavieniui ir būreliais bažnyčios link vėlyvą popietę skubėjo šventiškai pasipuošę, gėlių puokštėmis nešini žmonės.

Čia po šv. Mišių vyko tradicinė brandos atestatų įteikimo Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos abiturientams ceremonija.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Šiemet Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją baigė 79-oji abiturientų laida. Brandos atestatai buvo įteikti 104 abiturientams. Jų būrį papildė ir 3 žmonės, baigę suaugusiųjų klasę.

Prieš brandos atestatų teikimą kalbėjęs gimnazijos direktorius Virgilijus Žilinskas pabrėžė, kad šių metų abiturientai yra palytėti gražių sukakčių – valstybės atkūrimo šimtmečio ir tokios pat mokyklos įkūrimo sukakties.

Jis pasidžiaugė, kad iš 407 egzaminų, kuriuos laikė abiturientai, 386 išlaikyti. Šalies mastu tai neblogas rezultatas. Lietuvių kalbos ir literatūros, istorijos, anglų kalbos egzaminų rezultatai pranoko pernykščius pasiekimus.

„Asmeniniai jūsų rezultatai leidžia jums su pasitikėjimu žengti toliau ir rinktis norimas studijų programas, siekti ambicingų tikslų, pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas.

Ypač džiugu, kad gimnazija šiemet sulaukė keturių šimtukų. Juos dovanojo Vladas Bukinas, Gaudentas Čiurlys ir Neda Povilauskaitė (anglų k.) bei Augustė Skačelytė (istorija).“

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Tada ir turgu perkelkim i baxnycia.miesto sventes…..

 • Ko čia kabinėjatės prie tos bažnyčios? Gražu, patogu, daug žmonių telpa. Gerai, kad kupiškėnams bažnyčia tarnauja ne tik maldai.

 • Pas ateistus nėra nuodėmių. Tad ir neslegia jų niekas.
  Patyčios ir/ar atmetimas Bažnyčios (ne kaip pastato, o bendruomenės) atžvilgiu kyla iš baimės ar nesupratimo (nenoro suprasti) kas tai yra.
  Esu tikintis, bet irgi nesuprantu, kodėl atestatų atsiėmimas vyko bažnyčioje. Abiturientai baigė gimnaziją, tai ten ir turėtų vykti ceremonija. Arba kultūros centro salėje, arba kur nors gamtoje.
  Tuo labiau, kad retas iš tų abiturientų yra tikintis.

  • Mielas žmogau, ši erdvė pasirinkta todėl, kad čia laisviausiai telpa visi, norintys dalyvauti šventėje. Gimnazijos aktų salė netalpintų tiek prie geriausių norų. Kultūros centras… Galbūt. Bet ten ypatingai nepatogus būtų pats atestatų įteikimas, tiesiog būtų sudėtinga sklandžiai organizuoti. Lauko erdvė, taip, šiemet buvo svarstytas ir šitas variantas. Bet, kaip ceremonijos metu įrodė pati gamta – prapliupo lietus – Lietuvoje yra labai nepatikimas 🙂

   • Dėl pastato įtikinot 🙂 Gražus, talpus, patogus.
    Obettačiaukodėl netikintieji turi dalyvauti apeigose (šv. Mišiose), vykstančiose ceremonijos metu?
    Arba paklausiu kitaip: kodėl ceremonija bažnyčioje negalėjo vykti be apeigų?

 • Tikintis žmogus kažkodėl nebijo užeiti pas netikintįjį,o pasirodo,bažnyčia kai kam agoniją sukelia? Matyt,daug nuodėmių slegia. Ne mišių metu bažnyčios aplinka,manau,yra tik talpus ir jaukus pastatas ir ar ateistas, ar budistas užeis, turėtų išlikt gyvas.

 • Nesuprantu, – ko tie abiturientai ėjo į tą bažnyčią? Ar ten jie mokėsi visus dvylika metų?Kažkaip įdomu, – mūsų valstybė šiap jau yra pasaulietinė šalis, kurioje bažnyčia yra atskirta nuo valstybės, – tai kaip čia dabar toks išskirtinis žestas bažnyčiai. Dvyliktokai pilnai subrendusios asmenybės. Gal tarp jų buvo ir kitokių pažiūrų žmonių(ateistų, budistų, ir t.t ir t.t.)o jie privalėjo eiti į katalikų bažnyčia atsiimti atestatų. Kontraversiška visa tai .

  • Pritariu 100 procentų.Reiktų religiją nuo mokyklos atskirti.

   • Pasakyk, o ką tokio blogo moko bažnyčia, kas netiktų visiems. Ir atskirsim.

    • Didesnės nesamonės už religija žmonija dar nesugalvojo.Kuo religingesnė tauta ,tuo skurdesnė šalis.

  • buvau budistų maldos namuose Indijoje,nors nesu jų tikėjimo.Ir nieko,likom gyvi,tai gal ir ateistui ne nuodėmė į gražią patalpą užeit ir būt palaimintam?

   • Savo noru gali eit. Bet ko varu varyt? Tau gi mečetės nekenktų? Kas vakarą jei privalėtum užeit netikėdamas, tik gero pasisemtum? 😀

Rekomenduojami video