2023/02/02

 

KĄ APIE KUPIŠKĮ ŽINO KITI?

Konkretesnius Kupiškį apibūdinančius bruožus ar objektus paminėjo 15 proc. respondentų: 4,6 proc. jų – Kupiškio marias, 3,1 proc. – Kupiškio bažnyčią, 2,0 proc. – krašto tradicijas ir etnografiją, 1,4 proc. – „Kupiškėnų vestuves“. Jurgitos Žiukaitės nuotrauka

Konkretesnius Kupiškį apibūdinančius bruožus ar objektus paminėjo 15 proc. respondentų.
Jurgitos Žiukaitės nuotrauka

Kupiškėnų visuomeninis sambūris „City Alumni Kupiškis“ prieš keletą mėnesių inicijavo apklausą, norėdamas išsiaiškinti, ką kitų Lietuvos regionų gyventojai žino apie Kupiškį. Į šį klausimą padėjo atsakyti Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa. Jos rezultatus būtų galima apibendrinti taip – Kupiškio įvaizdis yra teigiamas, tačiau miestas menkai žinomas ir bemaž neišsiskiriantis kitų miestų kontekste.

„Vilmorus“ periodiškai atliekamoje „Omnibus“ apklausoje, kuri vyko 2018 m. balandžio 6–15 d., respondentams buvo pateiktas klausimas – „Ką žinote apie Kupiškį?“ Dalyvavo 1002 suaugę Lietuvos gyventojai, kurie į apklausą pateko atsitiktine tvarka. Visiems respondentams klausimas buvo pateiktas be iš anksto pasiūlytų atsakymų variantų.

Iš 1002 apklaustųjų 27 proc. Kupiškį įvardijo kaip miestą, 14 proc. – kaip miestelį, 8 proc. – kaip rajono centrą, 36 proc. – į klausimą neatsakė. Konkretesnius Kupiškį apibūdinančius bruožus ar objektus paminėjo 15 proc. respondentų: 4,6 proc. jų – Kupiškio marias, 3,1 proc. – Kupiškio bažnyčią, 2,0 proc. – krašto tradicijas ir etnografiją, 1,4 proc. – „Kupiškėnų vestuves“.
Pasak dr. Vlado Gaidžio, „Vilmorus“ direktoriaus, Lietuvos gyventojų atsiliepimai apie Kupiškį daugiausia šilti, o neigiamų atsiliepimų yra nedaug. Tikėtina, kad dažniau neigiamų niuansų pastebi arčiau Kupiškio gyvenantys ar dažniau jame apsilankantys žmonės.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Neturtingoms šeimoms,gausesnioms šeimoms neįmanoma lankytis tokiuose renginiuose.Juk bilietų kainos kosminės.Manau todėl ir stengiamasi kad ubagų ir nebūtų.

  • Visiškai pritariu. Keturių asmenų šeimai 48 Eur. Ir renginyje dar mokamos pramogos, kurias sunku atsakyti vaikams, nes juos myli. Summa summarum – 100 Eur per pusdienį ir likęs mėnuo užpilamos sriubos.
   Man pasisekė. Trys vaikai iki 10-ies metų buvo įleisti nemokamai ir neilgai buvom. Prie užpilamų sriubų nusipirksim ir batono.

 • Mėsos pardavėja iš kiosko prie Norfos stebi motociklų paradą ir sako : „Toks mažas tas jūsų kaimelis,bet va,įdomūs renginiai vyksta“.Tuo viskas ir pasakyta.

 • Apie Stichijas. Kai ubagai galvoja, kad yra milijonieriai, tai organizuoja prabangų renginį.

 • Buvo laikai , kai Kupiškis skambėjo Lietuvoje, – „Kupiškėnų vestuvės“ buvo žinomos kiekvienam mūsų šalyje. Laikas daro savo. Kai miršta didieji medžiai, – jų vietą dažniausiai užima tik krūmai, -toks gyvenimas, lauksime sekančios kartos generacijos pasiekimų Kupiškio garsinimo srityje.

  • Manau stengiamasi,kad renginiuose ubagų nebūtų.

Rekomenduojami video