2023/09/23

 

KĄ APIE KUPIŠKĮ ŽINO KITI?

Konkretesnius Kupiškį apibūdinančius bruožus ar objektus paminėjo 15 proc. respondentų: 4,6 proc. jų – Kupiškio marias, 3,1 proc. – Kupiškio bažnyčią, 2,0 proc. – krašto tradicijas ir etnografiją, 1,4 proc. – „Kupiškėnų vestuves“. Jurgitos Žiukaitės nuotrauka

Kupiškėnų visuomeninis sambūris „City Alumni Kupiškis“ prieš keletą mėnesių inicijavo apklausą, norėdamas išsiaiškinti, ką kitų Lietuvos regionų gyventojai žino apie Kupiškį. Į šį klausimą padėjo atsakyti Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa. Jos rezultatus būtų galima apibendrinti taip – Kupiškio įvaizdis yra teigiamas, tačiau miestas menkai žinomas ir bemaž neišsiskiriantis kitų miestų kontekste.

„Vilmorus“ periodiškai atliekamoje „Omnibus“ apklausoje, kuri vyko 2018 m. balandžio 6–15 d., respondentams buvo pateiktas klausimas – „Ką žinote apie Kupiškį?“ Dalyvavo 1002 suaugę Lietuvos gyventojai, kurie į apklausą pateko atsitiktine tvarka. Visiems respondentams klausimas buvo pateiktas be iš anksto pasiūlytų atsakymų variantų.

Iš 1002 apklaustųjų 27 proc. Kupiškį įvardijo kaip miestą, 14 proc. – kaip miestelį, 8 proc. – kaip rajono centrą, 36 proc. – į klausimą neatsakė. Konkretesnius Kupiškį apibūdinančius bruožus ar objektus paminėjo 15 proc. respondentų: 4,6 proc. jų – Kupiškio marias, 3,1 proc. – Kupiškio bažnyčią, 2,0 proc. – krašto tradicijas ir etnografiją, 1,4 proc. – „Kupiškėnų vestuves“.
Pasak dr. Vlado Gaidžio, „Vilmorus“ direktoriaus, Lietuvos gyventojų atsiliepimai apie Kupiškį daugiausia šilti, o neigiamų atsiliepimų yra nedaug. Tikėtina, kad dažniau neigiamų niuansų pastebi arčiau Kupiškio gyvenantys ar dažniau jame apsilankantys žmonės.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Neturtingoms šeimoms,gausesnioms šeimoms neįmanoma lankytis tokiuose renginiuose.Juk bilietų kainos kosminės.Manau todėl ir stengiamasi kad ubagų ir nebūtų.

  • Visiškai pritariu. Keturių asmenų šeimai 48 Eur. Ir renginyje dar mokamos pramogos, kurias sunku atsakyti vaikams, nes juos myli. Summa summarum – 100 Eur per pusdienį ir likęs mėnuo užpilamos sriubos.
   Man pasisekė. Trys vaikai iki 10-ies metų buvo įleisti nemokamai ir neilgai buvom. Prie užpilamų sriubų nusipirksim ir batono.

 • Mėsos pardavėja iš kiosko prie Norfos stebi motociklų paradą ir sako : „Toks mažas tas jūsų kaimelis,bet va,įdomūs renginiai vyksta“.Tuo viskas ir pasakyta.

 • Apie Stichijas. Kai ubagai galvoja, kad yra milijonieriai, tai organizuoja prabangų renginį.

 • Buvo laikai , kai Kupiškis skambėjo Lietuvoje, – „Kupiškėnų vestuvės“ buvo žinomos kiekvienam mūsų šalyje. Laikas daro savo. Kai miršta didieji medžiai, – jų vietą dažniausiai užima tik krūmai, -toks gyvenimas, lauksime sekančios kartos generacijos pasiekimų Kupiškio garsinimo srityje.

  • Manau stengiamasi,kad renginiuose ubagų nebūtų.

Rekomenduojami video