2023/09/21

 

LAIKO TĖKMĘ VAINIKAVO JUBILIEJINIS ALMANACHAS

Gausus būrys 15-ojo kultūros ir istorijos almanacho „Kupiškis 2017“ bendražygių, kuriuos sieja meilė Kupiškio krašto istorijai ir čia gyvenusiems ar gyvenantiems žmonėms. Audingos Satkūnaitės nuotrauka

Praeitą savaitę savosios kultūros ir istorijos mylėtojams pristatytas dažais kvepiantis ir visada su nekantrumu laukiamas jubiliejinis, 15-asis, kultūros ir istorijos almanachas „Kupiškis 2017“. Nemažai leidinio sutiktuvėse dalyvavusių autorių papasakojo prisiminimus apie straipsnių herojus, kurie savo darbais yra palikę ryškius pėdsakus Kupiškio krašte.

Audinga SATKŪNAITĖ

Pavėlavęs, bet subrandintas

Kultūros ir istorijos almanacho „Kupiškis 2017“ pristatymo vakarą vedusi Kupiškio viešosios bibliotekos Kraštotyros ir edukacijos skyriaus vedėja Lina Matiukaitė atskleidė, kad leidinys šiais metais skaitytojus pasiekė kiek vėliau nei įprasta. Tam būta svarios priežasties – almanacho iniciatorius ir jo sudarytojas Vidmantas Jankauskas kurį laiką buvo susikoncentravęs į „Kupiškėnų enciklopedijos“ trečio tomo, pasirodžiusio praėjusiais metais, baigiamuosius darbus.

„Šiais metais vasara atėjo anksčiau, o kai kurie dalykai vėluoja – tai mūsų almanachas, kurio pristatymo vakarai dažniausiai vykdavo kovą, balandį ar gegužės pradžioje“, – šmaikštavo renginio vedėja.

Nuo jubiliejinio almanacho viršelio žvelgia lietuvių aktorė, režisierė Unė Babickaitė. Tuo tarpu ant pirmo, pasirodžiusio 2003 metais, kurį nemaža dalis kupiškėnų turi savo namuose, įamžintas senasis bibliotekos vaizdas ir architekto Lauryno Stuokos-Gucevičiaus skulptūra. Šie vaizdai yra svarbūs praeities ženklai, kurie šiandien liko tik prisiminimuose.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Estetiškiau atrodytų, jei nuotraukoje esantys žmonės būtų įvardinti, parašant vardus ir pavardes.

Rekomenduojami video