2023/11/28

 

PRIEŠ ATOSTOGAS – RŪPESTIS DĖL „BALVONŲ“

Ketvirtadienį vykusiame rajono Savivaldybės tarybos posėdyje susirūpinta, kaip gali atrodyti planuojamas įkurti „Kupiškėnų vestuvių“ takas. Dauguma Tarybos narių medinukų čia matyti nenori. Aosciatyvi nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienį vykusiame rajono Savivaldybės tarybos posėdyje susirūpinta, kaip gali atrodyti planuojamas įkurti „Kupiškėnų vestuvių“ takas. Dauguma Tarybos narių medinukų čia matyti nenori.
Aosciatyvi nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kupiškio rajono tarybos posėdžiai dažniausiai yra nenuspėjami, todėl net ir kasdienių klausimų svarstymas gali būti audringas. Prieš ilgesnį Tarybos narių išsiskirstymą vasarą taip pat buvo galima tikėtis visko.
Deja, ketvirtadienį posėdis, pradėtas sveikinant gimtadienį mininčius ar minėjusius Tarybos narius, taip ir liko tortu be vyšnaitės.

Audinga SATKŪNAITĖ

Nenorėjo išleisti atostogų?

Ketvirtadienį į posėdį susirinko kiek aptrupėjusi rajono Taryba, tačiau dalyvavusių narių pakako, kad jie galėtų svarstyti darbotvarkės pateiktus klausimus. Posėdyje iš 25 Tarybos narių nedalyvavo net 5: Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai Gaila Matulytė, Zita Kaušakienė, Žilvinas Aukštikalnis, Lietuvos socialdemokratų partijos narys Zigmas Paulauskas ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Algirdas Valiušis.

Posėdyje Tarybos nariams, be pagrindinės darbotvarkės, buvo pateikta dar 12 papildomų klausimų. Taip nutiko dėl to, kad rajono Tarybą norėta išleisti dviejų mėnesių vasaros atostogų.

„Jeigu neįvyks jokių ekstremalių situacijų, Tarybos posėdžiai iki rudens nevyks“, – pranešė Tarybos pirmininkas Dainius Bardauskas.

Per Tarybos posėdį svarstytas klausimas ir dėl rajono mero D. Bardausko išleidimo kasmetinių atostogų nuo rugpjūčio 6 iki rugsėjo 7 dienos. Dauguma Tarybos narių paspaudė žalią šviesą mero užtarnautoms atostogoms, tačiau vienintelis joms užkirsti kelią bandė Tarybos narys, atstovaujantis Visuomeniniam komitetui „Kupiškio kraštą keiskime kartu“, Zigmantas Aleksandravičius. Tiesa, tai D. Bardausko pernelyg nesujaudino, o greičiau – pakėlė nuotaiką.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • manau,kad čia labai diskutuotinas klausimas,o pavadinsi ar balvonais,ar medinukais,Vilija teisi.Turim tų medinių skulptūrų per visą Lietuvą tikrai daug.Ir mėgėjiškų dažnam rajone, ir labai meniškų,kaip Čiurlionio takas.Bet tą ir nori pasakyt Vilija,kad reikia savitumo,kažko įdomesnio,o ne kartojimosi.Net patiems nebus įdomu,ką apie miesto svečius kalbėt.

  • Kalbėkite ką norite, o skulptūros vistiek bus. Ir bus kaip M. K.Čiurlionio take: niekas nežino kieno tai turtas, nes niekas neturi noro jų prižiūrėti. O Kupiškis , anksčiau kažkas rašė, turtingas rajonas, nėra sričių kurioms reikėtų pinigų, tai ir skiria. Iš tikrųjų, vertėtų diskutuoti su visuomene priimant tokius sprendimus.

  • Tam būrelyje visiems reiktų mokytis kultūros. Ir apie balvonų vertinimą, ir dėl mero pastebėjimų apie vicemero komandiruotę. Gal jie ir yra sava chebra, bet kaimo bernų bajeriukai tarybos posėdyje netinka. Gal specialiai padaromas prastas posėdžių transliacijos garsas, bet ausį pridėjus, galima suprasti. Juk svarbu mūsų rajono politikos aktualijos.

  • Ar tik ne balvonams tokie rūpesčiai kyla? ,, Kupiškėnų vestuvės“ – liaudies menas. O gal tūla Morkūnaitė norėtų priraityti vamzdžių būsimajam take? Bent jau M. K. Čiurlionio take jų nėra…

  • Skaitau straipsni ir tiesiog gėda,ponia Morkūnaitė kultūros darbuotoja,o apie meną ir kultūra nei šnipš.Jai meno kūriniai iš medžio- balvonai.Reikia mokyti ją,o po to to leisti šnekėti.Ar ne menas atspindi mūsų kultūrą?

  • Gal Zigmas megaujasi nesamoniu darymu? Atostogu iseina visi zmones. Taip pat ir Meras.

Rekomenduojami video