2023/12/01

 

MEDIKAMS ATLYGINIMUS DIDINA SU BAIME

Medikai su didžiule viltimi laukė gegužės, nes jų piniginės nuo šio mėnesio pradžios turėjo gerokai papilnėti. Medikų algoms didinti iš Valstybinės ligonių kasos ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo buvo skirta beveik 100 mln. eurų.

Ar tikrai per gegužę rajono gydymo įstaigų medikai uždirbo daugiau, kaip buvo žadėta?

Audinga SATKŪNAITĖ

Algų didinimas netolygus

Lietuvos gydytojų sąjungos Kupiškio filialo pirmininkė Inga Juknevičienė sakė, kad gegužės 4 dieną Sveikatos apsaugos ministerija kartu su medikų profsąjungomis pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties priedą, kuriuo numatoma, kaip konkrečiai turi būti didinamos medikų algos. O svarbiausia – įvestos atlyginimo „grindys“, kad visų mažiausiai uždirbančių sveikatos priežiūros specialistų atlyginimai didėtų ir nebegalėtų būti mažesni nei nustatyta.

Anot I. Juknevičienės, susitarime numatyta, kad pastovioji gydytojų specialistų alga turi būti ne mažesnė nei 1 tūkst. eurų, slaugytojų – 700 eurų, o universitetinio aukštojo išsilavinimo neturintiems slaugytojams – 600 eurų.

Lietuvos gydytojų sąjungos Kupiškio filialo pirmininkė pasidžiaugė, kad derybos su Kupiškio ligoninės direktore Roma Ramanauskiene puikiai pavyko, todėl nuo gegužės slaugytojai gauna minimalų bazinį atlyginimą 600 eurų, o gydytojai – 1 tūkst. eurų.

Ligoninės direktorė šį faktą patvirtino, tačiau nuogąstavo, kad dėl atlyginimų darbuotojams padidinimo pačiai įstaigai tvarkytis bus kur kas sudėtingiau.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Nekuriems ten ir apmažinus, įstaigoms lengviau būtų su kitais atsiskaityti

Rekomenduojami video