2024/06/21

 

RAJONO MIŠKAI – SAUSROS ĮKAITAI

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos birželio 14 dieną paskelbtame šalies miškų gaisringumo žemėlapyje daugiausia V klasės, aukščiausias, gaisringumas nustatytas pietų Lietuvoje. Aukštaitijos regione ir beveik visoje kitoje šalies teritorijoje vienintelis Kupiškio rajonas yra tarsi ne balta, o vaizdžiai tariant, raudona varna. Čia irgi užfiksuotas toks pat gaisringumo lygis.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Siekiant sumažinti gaisro pavojų, nuo birželio 14 dienos Savivaldybės administracijos direktoriaus Mariaus Mališausko įsakymu rajono miškuose uždrausta lankytis fiziniams asmenims. Nepaisantys šio draudimo žmonės bus įspėjami arba gali ir administracinės baudos iki 50 eurų sulaukti.
Įsakymas galios iki tol, kol išnyks pavojinga sausra.

Tikisi gyventojų sąmoningumo

Tokios sausros miškuose, anot rajono miškininkų, seniai nebūta. Apie padėtį miške pasikalbėjome su Valstybinių miškų urėdijos Kupiškio regioninio padalinio miško želdinimo ir apsaugos inžinieriumi Virginijumi Paliuliu.
Pirmiausia pasidomėjome, ar šiuo laikotarpiu dėl labai pavojingos sausros miškuose bus nutraukta ir bet kokia ūkinė veikla.
Pašnekovas pabrėžė, kad lankytis rajono miškuose draudžiama tik fiziniams asmenims. Ūkinė veikla, laikantis visų priešgaisrinių reikalavimų, miškuose vyks. Miško sodybose gyvenantys žmonės irgi nepajus apribojimų. Jie yra sąmoningesni už kitus ir žino, kaip elgtis, kai siaučia didžiulė sausra aplinkui.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • ir kuo tas Kupiškio kraštas nusidėjo, kad aukščiausiasis tokius išbandymus siunčia…

    • Negeri zmones gal?

Rekomenduojami video