2024/04/24

 

RYŠYS SU TEATRU – UŽKODUOTAS GENUOSE

Iš Kupiškio kilusios jaunosios režisierės Modestos Puišytės debiutas Panevėžio teatre „Menas“ buvo sėkmingas. Mergina neslėpė, kad pirmą kartą matant savo darbą ant scenos ją buvo paėmę keisti jausmai. Nuotraukos iš asmeninio Modestos Puišytės albumo

Iš Kupiškio kilusi Modesta Puišytė gimė kultūrizmo pasaulyje gerai žinomo sportininko Modesto Puišės ir aktorės Jolantos Miciūnaitės šeimoje. Apie tapimą krepšininke svajojusi mergina neseniai debiutavo teatro scenoje kaip režisierė ir tvirtino, kad teatras jos nebepaleidžia. Nors buvo laikas, kai nuo jo įvairiais būdais stengėsi pabėgti.

Audinga SATKŪNAITĖ

Tapti krepšininke nepavyko

M. Puišytė Kupiškyje gyveno pirmus dešimt metų ir lankė Kupos pradinę mokyklą, o vėliau su mama persikraustė į Panevėžį. Nors mama gimusi Rusijoje, tačiau nemažai laiko gyveno Kupiškyje, kur ir susikirto jos keliai su Modestos tėčiu. Vėliau jiems buvo lemta nutrūkti. Bet M. Puišytės santykiai su Kupiškiu niekada nenutrūko. Čia ji kartą per mėnesį atvyksta aplankyti tėčio, Noriūnuose gyvena jos seneliai, todėl nemažai vasaros laiko ten praleista vaikystėje. Deja, draugų čia nebėra, nes dauguma apsigyvenę užsienyje arba studijuoja.

Modesta save vadina ekstraverte, kuriai labai patinka bendrauti su žmonėmis. Tokia ji buvo nuo mažų dienų, todėl išvykus gyventi į Panevėžį prisitaikyti prie naujos aplinkos nebuvo sudėtinga.

Modesta išsiskiria savo ryžtu siekiant tikslo, jai netrūksta drąsos ir optimizmo. Tikėtina, kad jaunosios režisierės vardas dar ne kartą bus ištartas Lietuvos, galbūt ir pasaulio teatro scenose.

„Nejaučiau jokios baimės. Man atrodo, kad būnant vaiku netgi lengviau prisitaikyti prie naujų gyvenimo etapų nei suaugusiam žmogui, kuriam galbūt sunkiau prieiti prie kitų. Man visada labai įdomu susipažinti su naujais žmonėmis“, – šypsodamasi apie savo patirtį kalbėjo pašnekovė.

Kadangi Modestos mama yra aktorė, todėl ji teatro virtuvę pažino nuo mažų dienų. Kai kurie vaizdiniai iš teatro gyvenimo merginos prisiminimuose gyvi ir ryškūs iki šių dienų.

„Labai gerai prisimenu, kaip vykdavo kalėdiniai spektakliai, kurie būdavo rodomi penkis kartus per dieną, o aktoriai neturėjo dublerių, todėl visus tuos kartus ir turėdavo pasirodyti scenoje. Atsimenu, kaip aš kulisuose atsigulusi ant laiptų, per kuriuos aktoriai lipdavo į sceną, žiūrėdavau tą patį spektaklį penkis kartus“, – prisiminė jaunoji režisierė.
Modesta nuo mažens tvirtai tikėjo būsianti krepšininke. Šia sporto šaka ji intensyviau pradėjo domėtis persikėlusi į Panevėžį, kur lankė treniruotes.

„Į tai žiūrėjau labai rimtai. Netgi buvau susikūrusi planą, kad būsiu krepšininkė, tačiau per vienas varžybas lūžo koja, po kelių dienų skilo kitas kaulas ir viskas griuvo. Tada mąsčiau tapti trenere, bet tokios mintys po poros mėnesių iš galvos tiesiog išnyko“, – atviravo pašnekovė.

11 klasėje mergina pradėjo rimtai svarstyti apie režisūrą ir kaip pati pabrėžė – renginių, o ne teatro režisūrą.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Reklama gerai. Tik va gauti darbą tokiems specialistams nelengva. Sėkmės.

  • Saunuole,puiku tavimi didziuojos,o ir universteto baigimo diplomo ivertinimas geriausias is grupes visas devintukas,sekmes sveikatos ir laimes aciu

Rekomenduojami video