2024/07/12

 

REŽISIERIUS NEPABIJOJO „PAAUKLĖTI“ KLAUSYTOJŲ

Savo patirtimi ir mintimis su kupiškėnais dalinęsis teatro režisierius Gytis Padegimas, tikėtina, šio savo vizito neturėtų pamiršti ilgai. Autorės nuotrauka

Savo patirtimi ir mintimis su kupiškėnais dalinęsis teatro režisierius Gytis Padegimas, tikėtina, šio savo vizito neturėtų pamiršti ilgai.
Autorės nuotrauka

Praeitą savaitę Kupiškyje lankėsi aštriais pasisakymais garsėjantis teatro režisierius Gytis Padegimas. Renginyje „Pašaukimo keliu“ dalyvavęs menininkas parodė, kad turi tvirtą požiūrį į daugelį Lietuvoje vykstančių reiškinių ir nebijo rėžti tiesos į akis. Vos prasidėjus renginiui, G. Padegimas ėmėsi etiketo pamokų vienai ten buvusių žiūrovių, kuri miesto svečią suerzino savo netaktišku elgesiu.

Audinga SATKŪNAITĖ

Renginio pradžioje – emocijų pliūpsnis

Tarpsritinis renginys „Pašaukimo keliu“ vyko keletą dienų, o pirmoji jo dalis, kurioje ir lankėsi režisierius G. Padegimas, prasidėjo praeitą penktadienį. Čia renginio vedėjos vaidmenį atliko ir neseniai Kupiškio etnografijos muziejuje pradėjusi dirbti muziejininkė Rūta Vitė, kuriai sunkiai sekėsi suvaldyti savo jaudulį, tačiau režisierius išreiškė palaikymą debiutantei.

Renginyje, kur G. Padegimas turėjo kalbėti, kaip įžiebti kūrybinę ugnelę, būta ne tik smulkių nesklandumų, bet ir nemalonių emocijų. Vos prieš negausų žiūrovų būrį atsistojęs režisierius trumpam buvo netekęs amo, nes viena žiūrovė, negalvodama nieko bloga, svečiui atsuko užpakalį. Režisierių šis gestas ne juokais įsiutino ir jis prasitarė, kad tokio „pasisveikinimo“ per 45 savo karjeros metus sulaukęs pirmą kartą. Tik po viešo atsiprašymo apsiraminęs G. Padegimas galėjo tęsti paskaitą, pradėjęs nuo minties, kad kultūra nėra tik menas, o žmonių tarpusavio santykiai, gyvensena, gebėjimas bendrauti ir dalytis intelektiniu, dvasiniu ir materialiniu turtu.

Anot režisieriaus, apie kultūrą reikėtų kalbėti kur kas plačiau, nei mes esame įpratę, ir išreiškė tikėjimą, kad vietos kultūrinį gyvenimą išjudinti yra pajėgios pačios bendruomenės. G. Padegimas pabrėžė, jog būtent kultūra ir yra tai, kas mus skiria nuo gyvūnų.

„Nėra pasaulyje nė vienos tautos, kuri netikėtų, kad yra kažkas daugiau už mūsų žmogiškąją prigimtį. Vieni tai vadina absoliutu, kiti – Dievu. Galvojimas, kad egzistuoja tik tai, kas yra mūsų pojūčiuose, yra tas pats, kaip kad skruzdėlės galvotų, kad jų teritorija yra visata“, – mintis dėstė miesto svečias.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Padegimas yra gan nemalonus senis

  • Ne taip jau negausu buvo žiūrovų. Beveik visos kėdės buvo užimtos. Malonu mūsų padangėje pamatyti žymų žmogų. Gal Kupiškis greičiau taptų įdomus turistams, jei vietiniai, save laikantys inteligentais, domėtųsi tuo, kad vyksta jame. Kai pats sau neįdomus, nereikia stebėtis,kad nelabai kas tavimi ir domisi. Negali girtis vien bažnyčia ar Orakausko darbais. Žmonės- didžiausia vertybė. Bet vieni nuvertinti, kiti nusivertina patys, nesidomėdami savo krašto kultūriniais dalykais. Matome keletą tų pačių veidų renginiuose jau keletą dešimtmečių ir renginio organizatorių ratelį. Prisijunkite, kurie save laikote kultūringais, pilietiškais.

    • Nesamone.Tie kurie nesilanko .nekulturingi?

      • Gal kultūringi, tik jiems kultūros nereikia. Netikiu, kad 100 ar kokie 400 žmonių kas savaigalį lėktų į didmiesčius pasikultūrinti.

Rekomenduojami video