2024/06/25

 

MOKYKLOJE – VISĄ DARBO DIENĄ

Švietimo ir mokslo ministerija regionų skauduliais laiko mokinių užimtumo trūkumą, menką neformaliojo švietimo pasiūlą. Tikimasi, kad mokykloms siūlomas projektas iš dalies padės juos mažinti. Valio Staburo asociatyvi nuotrauka

Švietimo ir mokslo ministerija regionų skauduliais laiko mokinių užimtumo trūkumą, menką neformaliojo švietimo pasiūlą. Tikimasi, kad mokykloms siūlomas projektas iš dalies padės juos mažinti.
Valio Staburo asociatyvi nuotrauka

Keturios dešimtys bendrojo ugdymo mokyklų iš įvairių šalies savivaldybių nuo rugsėjo galės įgyvendinti bandomąjį metus truksiantį Visos dienos mokyklos projektą. Šiuo metu vykdoma mokyklų atranka, kur dalyvauja ir dvi Kupiškio rajono ugdymo įstaigos – Šimonių ir Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos.

Jurga BANIONIENĖ

Ryžosi dalyvauti

Pagal Visos dienos mokyklos koncepciją, mokiniai bus užimti ne tik per pamokas, bet ir po jų – galės mokykloje paruošti namų darbus, dalyvauti neformaliojo švietimo užsiėmimuose, projektuose, gauti švietimo pagalbos specialistų konsultacijas ir kitokią pagalbą. Jiems taip pat būtų sudarytos sąlygos pailsėti. Visos dienos mokyklos veikla iki 17 val. būtų finansuojama iš valstybės ar savivaldybių biudžetų, pageidaujant tėvams, vaikų priežiūros paslaugas mokykla galėtų organizuoti ir iki 18–19 val., tačiau ši valanda būtų finansuojama tėvų lėšomis.

Projekto rengėjai teigia, kad tai bus viena iš priemonių, gerinsianti prastus mokinių rezultatus regionuose. Atrenkant savivaldybes, atsižvelgiama į tai, kiek tėvų pritaria, kad jų vaikai mokytųsi visos dienos mokykloje, ar mokyklos turi socialinių partnerių tinklą, pavyzdžiui, vaikų dienos centrus, daugiafunkcius centrus, kurie joms talkintų.

Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė teigė, kad dalyvauti atrankoje nusprendė Šepetos Almos Adamkienės ir Šimonių pagrindinės mokyklos.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Kiek žinau,dienos centrai yra,tik gal ne visose mokyklose.Centriukus lanko asocialiukai,tai padarykite kaikas tyrimą ar mokymosi rezultatai geresni tų vaikų kur valdžia goboja su pašalpom ,maitinimu ,vasaros stovyklom nemokamom eskursijomis ar neremiamų vaikų . Vyksta didžiulė diskriminacija.

  • Racionaliau uždaryti šias mokyklas ir lėšas skirti P. Matulionio progimnazijoje darbui visai darbo dienai. Juk tai kaimo mokyklos, kur visos jungtinės klasės. Seniai kalbama apie tokio mokymo žemą lygį. Net projekte ,,pagalba savivaldybėms“ nebuvo kalbama apie darbą jungtinėse klasėse. Bent jau pateikiamoje informacijoje nebuvo apie tai užsiminta. O gavę aukštas kompetencijas iš projekto mokytojai, dirbtų ir su miesto vaikais, kurie po 4- 5 pamokų šlaistosi be priežiūros.

    • Ar tamsta suprantate žodžio „kompetencija“ prasmę? Manyčiau,kad ne vietoje šį žodį panaudojote…ups

      • Kompetencija – (lot. competentia -priklausomybė (pagal teisę)): 1. funkcinis gebėjimas adekvačiai atlikti tam tikrą veiklą, turėti jai pakankamai žinių, įgūdžių, energijos; (pagal žodyną).

  • prie ko asocialios šeimos? Visur pasaulyje vaikams iki 12 kos metų neleidžiama vaikščioti gatvėmis,būti namie be suaugusiųjų priežiūros. Kiek nelaimių ir bėdų išvengtume, ir tėvams ramiau,jei vaikas iki tokio amžiaus būtų suaugusių priežiūroje ir galėtum jį po darbo pasiimti.Pažiūrėkit,kas darosi Matulionio gatvėje,po pietų pavojinga ja važiuoti,nes vaikšto,žaidžia pulkelis 6-10 metų vaikų ant šaligatvių.

  • Tai vat, tai ypac aktualu tiems vaikams, kurie is asocialiu seimu. Geriau ne pasalpas skirti, o mokyklos su tokia programa, dienos centrai vaikams kazkur pabuti, pavalgyti. O tevus ju vyti dirbti

Rekomenduojami video