2024/07/15

 

RECEPTAI TURIZMO STRATEGIJAI KURTI KOL KAS MIGLOJE

Prasidėjęs naujas turizmo sezonas yra gera proga vėl prisiminti, kaip ši veiklos sritis plėtojama Kupiškio padangėje. Kiek dar laiko VšĮ Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centrui vadovaus žmogus, laikinai einantis tas pareigas? Kodėl labai ilgai neapsisprendžiama dėl šios įstaigos vadovo ar tos įstaigos reorganizavimo? Permainų pradžia lyg ir buvo beveik prieš metus atsiradęs Savivaldybėje specialistas, kuruojantis turizmo ir verslo informacijos reikalus. Akivaizdu, kad šios permainos tarsi pakibo kažkur ore. Didelio proveržio kol kas šioje srityje rajone nematyti.
Ką apie visa tai mano šios srities specialistai ir rajono vadovas?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Ingrida Varnytė.
Autorės nuotrauka

Pirmiausia pakalbinome Ingridą Varnytę, Savivaldybės Viešųjų pirkimų ir strateginio planavimo skyriaus vyresniąją specialistę, kuruojančią turizmo ir verslo informacijos sritį.
Darbo pradžioje I. Varnytė teigė turinti savo sukurtą veiklos strategiją. Pagrindinis tikslas, anot jos, buvo, kad apie mus žinotų, kalbėtų, mus lankytų. Kaip to pasiekti, strategija po truputį dėliojama, prieš metus teigė ji.
Tad ir pasidomėjome, ar pavyko įgyvendinti savo viziją ir strategiją.

Planai nesikeičia. Tik vienerių metų laikotarpis yra per mažas jiems įgyvendinti. Daug laiko atima administravimo dalykai. Reikėjo laiko susipažinti su įvairiais dokumentais. Viską įsivaizdavau prieš pradėdama dirbti visiškai kitaip. Viešasis administravimas gerokai skiriasi nuo verslo administravimo. Versle svarbiausia rezultatas, o čia reikia ne tik rezultato, bet ir kad viskas biurokratiškai tiksliai pagal taisykles ir reikalavimus būtų sudėliota. Vien entuziazmo neužtenka. Rengdama projektus susiduriu su tam tikrais terminais, procedūromis, kurių negaliu paskubinti. Guodžia tik tai, kad kiekvienas darbas veda tikslo link, kad reikia susitaikyti su tam tikra biurokratija.

Aš rengiu ne tik turizmo projektus, bet ir strateginio planavimo. Pastarieji projektai daugiausia susiję su kraštovaizdžio puoselėjimu, infrastruktūros gerinimu. Taigi netiesiogiai jie siejasi ir su turizmo bei verslo aplinkos gerinimu rajone.

Iš turizmo projektų galiu paminėti, kad kuruoju „Kulinarinio paveldo ir tradicinių amatų skatinimo ir išsaugojimo“ projektą. Paprasčiau sakant, čia kalbama apie Adomynės dvaro pagrabines bandeles ir kitus tradicinius krašto valgius, kurių gamybai ir sklaidai ten būtų sudarytos geresnės sąlygos. Adomyniečiai šio projekto įgyvendinimą buvo pradėję ir negavę finansavimo. Šiuo metu tas projektas jau yra finansuojamas. Jis įgyvendinamas ne tik su šalies, bet ir su užsienio partneriais iš Latvijos, Baltarusijos. Taigi čia užkoduotas ir tarptautinis bendradarbiavimas turizmo srityje.

Antras projektas, prie kurio tenka dirbti, – „Turizmo trasų ir turizmo maršrutų infrastruktūros plėtra“. Šį projektą įgyvendiname kartu su aštuoniais partneriais. Rajone bus pastatyta 70 tokių ženklų. To rajone labai reikia. Antai šiuo metu turistai tikrai nežino, kad egzistuoja toks Kupos parkas, kad reikia stabtelėti prie „Baltų pasaulio medžio“ ir kt.

Be to, prisidėjau atnaujinant Kupiškio r. turizmo ir verslo informacijos centro interneto svetainę.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Toks grazus musu Kupiskis, atsigaves, prasviesejes 🙂 asmeniskai,as, nenoreciau niekur kitur ir gyventi,man ir mano seimai cia labai patinka. Grazios ir siltos vasaros visiems ir puikaus poilsio 🙂

 • Sveiki gyvi, mano žiniomis kavinukė Marių terasa pradės darbą nuo birželio pradžios kaip ir vandenlenčių parkas. Dar šiais metais prie marių turi atsirasti moderni krepšinio aikštelė su dirbtine danga, yra numatoma ir daugiau dalykų kurie turėtų atsirasti , kad darytų mūsų turtą ir pasididžiavimą – marias dar patrauklesnėmis.Šiais metais į salą bus nutiesta povandenine elektros linija, taigi sala taps elektrifikuota turėtų reguliariai pradėti kursuoti laivelis JARA,ten galima įsigyti ledų:). Noriu priminti , kad savivaldybė nekuria verslo , bet esame atviri visiems pasiūlymams , o kodėl ne išnešiojama prekyba?…su verslo liudijimu, reikia įvertinti galimas rizikas ir rodyti privačią iniciatyvą, o gal ….
  Taigi, gražios vasaros, puikaus poilsio,gerų renginių prie mūsų marių

  pagarbiai Dainius Bardauskas

  • Zmonems kad tik pakritikuoti…grazus tas musu miestelis ir jis vis grazeja tas tikrai matyti.reikia visu musu pastangu o ne tik valdzios kad jis tobuletu.zmones patys gali bandyti kurti versla o ne baksnoti i verslininkus.o kad meras stengiasi del musu matosi per tuos 3 metus jo kadencijo.sekmes Jums

   • Kritika, o ne pataikavimas yra pažangos variklis. Gal sunkiai sekasi valdžiai atsiriboti nuo pataikūnų?

    • Ar tiesos sakymas yra pataikavimas? O kas yra nepagrįsta kritika? Gal pavydas?

 • NESUPRANTU,TAI KAVINĖ NEBEVEIKIA? TEN PIRKDAVOM PERNAI IR BANDELES,LEDUS IR GĖRIMUS.NEBEAPSTATYKIM GAL GARIŪNINIAIS KIOSKAIS PAKRANTĖS.

 • Prašymas,ar negalima prie marių,kad būtų koks kioskelis ar taip kokia minimaliai normali užeiga ,kad nereiktų eiti į Norfą kokių ledų mineralinio ar pagaliau kokios bandelės juk čia atvažiuoja daug poilsiautojų juk nevisi norim vaikščioti taip toli ar neštis bei vežtis nejaugi joks verslininkas per tiek metų neatsiranda o gal ir kokį šašlikėlį iškeptų ar taip ką nors yra ta kavinė bet netenkina poreikių nei minimalių.Juk vasara daugiausiai čia žmonių būna atvažiuoja,poilsiauja ne vien tik Kupiškėnai.Geriausia niša verslui ir neišnaudojama, graži gamta labiausiai visų lankytina vieta Gerb.mere jus kaip ūkiškas žmogus pagalvokit.

 • Svarbu žodžiais gerai „apžaisti” tokias „strategijas”…Kaip tam garsiajam neveikiančiam „algoritme”….

 • Kai turėjom viešbutį, turistus atveždavo čia ,,migdyti“, maitinti. Tai jie čia apsipirkdavo, išsiųsdavo namo maisto produktų iš pašto. O tokių grožybių kaip Kupišky, sočiai aplinkiniuose rajonuose. Pravažiuojant gal ir užsuks. Bet specialiai… Net baliukams čia vietų nelabai jau taip yra. Na, 30- čiai tai gal. Konferencijų nesugebam pritraukti su nakvyne.

  • Tai kad aplinkiniai rajonai dar turi daug daugiau nei mes. Cia specialiai kad kazkas vaziuotu sunkiai isivaizduoju, nes paprasciausiai nera kur ziureti.

Rekomenduojami video