2024/07/15

 

MOKYTOJAI VĖL BRUZDA: SKELBIAMAS ĮSPĖJAMASIS STREIKAS

Prie penktadienį skelbiamo įspėjamojo streiko Kupiškio rajono pedagogai neprisijungs. Agnės Pėčaitės piešinys iš redakcijos archyvo

Šalies mokytojai vėl kyla į kovą dėl savo teisių. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) sprendimu, siekiant atidėti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo įvedimą, gegužės 18 dieną bendrojo ugdymo mokyklose ir ikimokyklinėse ugdymo įstaigose skelbiamas dviejų valandų įspėjamasis streikas.
Ar prie jo prisidės ir Kupiškio rajono pedagogai?

Jurga BANIONIENĖ

Dalyvius dar tikslina

Streiko organizatoriai LŠDPS teigia, kad streikas skelbiamas, nes nevykdomi Vyriausybei bei Švietimo ir mokslo ministerijai pateikti reikalavimai 20 proc. kelti pedagoginių ir nepedagoginių specialistų, dirbančių ugdymo įstaigose, algas, sumažinti vaikų skaičių darželių grupėse ir mokyklų klasėse, šakos kolektyvinėje sutartyje susitarti dėl aiškių ir konkrečių naujo mokytojų darbo apmokėjimo modelio principų.

Pakalbintas LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas sakė, kad dar nežinoma, kiek įstaigų ir pedagogų įsijungs į streiką, taip pat ir tai, ar jį palaikys kupiškėnai. „Dar renkame duomenis, visą tikslų sąrašą žinosime antradienį“, – sakė jis.

Pasak A. Navicko, mokyklų visoje šalyje yra per tūkstantį, bet profsąjungoms priklauso tik arti 20 proc., dalis profsąjungų streikuoti negali, nes yra pasirašę tarpšakinę sutartį, kuria pritaria reformai.

„Daug mokyklų nebus, realiai tikimės, kad prisijungs nuo 50 iki 100 mokyklų per visą Lietuvą. Tačiau nemanome, kad tai labai mažas skaičius, juolab kad mūsų tikslas nėra surinkti jų kuo daugiau. Tai tiesiog signalas Vyriausybei, kad nepritariame, švietimo bendruomenei – kad reikėtų telktis. Negalvoju, kad po šio streiko kažkas bus išspręsta, bet mes diskutavome su medikais ir svarstome, jog judėsime toliau, galime pereiti į nacionalinius mitingus ir streikus, kur susijungtų medikai, mokslininkai, socialiniai darbuotojai.

Aišku, tikėtis, kad Lietuvoje žmonės masiškai pultų eiti į gatves, negalime, mūsų mentalitetas dar ne tas, nesame brandi ir pilietiška visuomenė, tai daugiau yra bandymai judinti, o kaip pavyks, matysime“, – teigė LŠDPS pirmininkas.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Nesamones daro kasmet. Jokios kitos profesijos zmones to nedaro, tik pedagogai. As manau, kad geru mokytoju yra labai mazai, tai jie tikrai dirba nuosirdziai ir verti atlyginimo. Bet yra mokytoju, kurie kazin ar minimalios algos verti.

  • Tai gal iš viso algų pedagogams nemokėti-teismo sprendimu tiek tai metų ir baigta . O p. Ina bus prievaizdu ir švietimo reforma įvykdyta.

   • Bartiene nebedirba .nera kam organizuoti

 • Prancūzijoje pedagogai streikuoja gegužės 22 dieną, nors čia jų statusas tikrai aukštesnis ir jie žymiai daugiau gerbiami.

  • Prancuzijoje pamoku metu yra drausme.Mokytojai gal dirbti….

   • Ten tėvai atsako už vaikų elgesį. Pasidomėkit iš esmės. Tenka patiems atitinkamai dirbti su vaiku, net imant atostogas savo sąskaita.

 • Jus mokė labai prasti mokytojai, kad nieko neišmanot apie visuomenės dialogus su valdžia. Vaikus tai bent išmoko skaičiuoti ir skaityti. O kuris gydytojas neturi mirusių pacientų? Vadinasi jiems visai nereikia mokėti atlyginimų- rezultatas tai prastas. Nebus daugiau tokių gerų mokytojų kokie dabar jau eina į pensijas. Dėkitės į galvas: jauni dirbs už pinigus, o ne už pažadus.Todėl ir vyks streikai.

  • Oi, kiek nevertų savo algų… Manau, kad pirmiausia tie, kurie nieko neišmanydami apie kitų darbą, nusprendžia, jog šie nemoka dirbti.

 • Nepritariu streikams as ir dauguma mano draugu ir kolegu, bet idomiausia, kad nepritaria ir sveikai galvojantys mokytojai. Kur stiprus dalyku mokytojai, stiprus mokyklos vadovas niekada nera buve jokiu streikininku- kalbu apie kitu rajonu gimnazijas. Pedagogai ten pasiekia geru rezultatu, gerai ismoko vaikus ir juokiasi is tu, kas i streikus varo. Beje,tai yra blogas pavyzdys mokiniams. As asmeniskai negerbiu reksniu ir vis dejuojanciu, kad mazai ir mazai.

  • Tai gal Jūsų minėtų gimnazijų mokytojai prastai dirba ir susikrauną antrą atlyginimą dirbdamas papildomai

  • Tai yra piliecio teise -streikuoti.Puikus pilietiskumo pavyzdys.Tylet ir tiket tusciais pazadais,nusileisti nuolatiniams apgaudinejimams ir ispirsto lauztom reformom.Tai cia geras pavyzdys.Nei as nei mano aplinka taip nemano.

 • Dievuleliau,ir vel tie pedagogai nerimsta, turėkit nors lašą sarmatos, kiek dirbat, ir kaip išmokot vaikus, baisu, tik žiurit kad mokinys pavakarę apsilankytų jusų namuose, ką ne tiesa? kur tos valdžios protas , dar jiems algas kelti? alga turetu priklausyt nuo rezultato, kai nebepriimst vaiku ant savo sofos, pajudinsit smegenis visuomenes labui, tada apie tai galvokit gal ir butų rimta.

  • pritariu

  • Jūs, matomai, ant sofos nebuvote, tai ir rašyti be klaidų neišmokote.

  • Ačiū,aš kai padirbtų iki pietų su mokiniais neturiu jokio noro sėdėti su jais ant savo sofos

  • Labai noretusi sužinoti,kiek laiko Jūs skiriate bendravimui su savo vaiku,jo auklejimui,tobulejimui,laisvalaikio kartu praleidimui…kokie vaikai ateina iš šeimos,tokie jie yra …jokia ugdymo įstaiga jų nepakeis ,jei nenori mokytis- profesoriumi nepadaris…viskas prasideda nuo šeimos.Pagarba pedagogui – taip pat.

  • Tai gal ir tėvelius pradėkim vertinti pagal jų ,,darbo“ rezultatus? Pasigimdei vaikelį pragertomis smegenėlėmis – atitinkamos sankcijos. O dabar norite, kad su tokiais mokiniais mokytojai pasiektų gerų rezultatų. Gal pasižiūrėkim, ir koks tėvelių išsilavinimas. Mokslininkų įrodyta, kad tai turi didelę įtaką vaikams. Ir nebespjaudykit ant mokytojų – tuoj nebebus, kas moko.

Rekomenduojami video