2024/07/12

 

AR BUVO PRIEŠKARIU TILTAS PER RAČIUPĮ?

Viena iš versijų, kad darbininkai, tiesiantys vandens kanalizacijos tinklus, Gedimino gatvėje galėjo atkasti buvusio tilto per Račiupio upelį pamatus. Mat ties ta vieta įjo senoji šio upelio vaga. Autorės nuotrauka

Jau rašėme, kad šių metų balandžio viduryje Gedimino gatvėje tiesiant vandens kanalizacijos tinklus atkasti nežinomo statinio mūriniai pamatai. Šiandien darbai toje vietoje sustabdyti, kol bus išsiaiškinta, kieno tai pamatai, ar radinys istoriškai vertingas.

Šiuo metu archeologai atliko pirminius tyrimus. Kas gi paaiškėjo?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Deja, atrodo, kad jokia sensacija ši istorija nekvepia.

Pasak Savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialisto Vyčio Zavacko, archeologai paėmė ir ištyrė statybinių medžiagų surišimo medžiagą ir nustatė, kad joje yra paprasčiausio nesenos sudėties cemento. Vadinasi, tas statinys priskirtinas XX amžiui. Taigi nėra labai seno laikotarpio. Visgi lieka neatsakyta, kam tie pamatai buvo skirti.

„Taigi detalesnis tos vietos tyrimas nebus atliekamas. Tuo klausimu susisiekta su Kultūros paveldo departamento Panevėžio skyriumi ir tai suderinta. Gatvės tvarkymo darbai negali laukti ir bus toje vietoje užbaigti“, – sakė V. Zavackas.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Kaip supratau iš nuotraukos, tai tie darbai vykdomi netoli gatvių sankryžos (tik dabar nebežinau jų pavadinimų) Gedimino gatvės tęsinio einančio tiesiai į buvusią pervažą per geležinkelį ir gatvės einančios tiesiai iki geležinkelio stoties pastato. Toje vietoje tikrai buvo tiltas per Račiupio upelį. Manau. kad jis ir dabar turėtų būti išlikęs, nes ties ta vieta upelis kirsdavo Gedimino gatvę ir pasukęs vakarų kryptimi, kirsdavo keliuką pro buvusią šaudyklą, kur irgi buvo dar vienas tiltukas, bet jau mano atmintyje, labai prastos būklės, nes danga buvo medinė, tik atramos buvo betoninės.

Rekomenduojami video