2023/01/31

 

ATKASTI MĮSLINGI PAMATAI GEDIMINO GATVĖJE

Tiesiant vandens kanalizacijos tinklus Gedimino ir Stoties gatvių sankirtoje darbininkai atkasė nežinomo pastato mūrinius pamatus. Aušros Jonušytės nuotrauka

Tiesiant vandens kanalizacijos tinklus Gedimino ir Stoties gatvių sankirtoje darbininkai atkasė nežinomo pastato mūrinius pamatus.
Aušros Jonušytės nuotraukos

Praėjusią savaitę darbininkai, Gedimino g. tiesiantys vandens kanalizacijos vamzdyną, netoli sankirtos su Stoties g. atkasė nežinomo statinio mūro pamatus.
Apie šį radinį informuota Savivaldybė.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Savivaldybės Infrastruktūros skyriaus vedėjo pavaduotojas Mažvydas Šalkauskas sakė, kad kol kas nežinoma, kokio čia statinio pamatai. Iš lėktuvo 1944 metais darytose tos vietos fotografijose ten jokių statinių nematyti. Su paveldosaugos specialistais bus konsultuojamasi, kada šie pamatai galėjo būti sumūryti.

Radinį apžiūrėjusi ir nufotografavusi Kupiškio etnografijos muziejaus specialistė Aušra Jonušytė sakė, kad tai galėtų būti tarpukario statinio, stovėjusio tarp kareivinių ir geležinkelio stoties, pamatas. Matyti, kad jis ilgas. Koks to pamato plotas, sunku pasakyti, nes atkasta tik viena jo dalis.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video