2023/02/02

 

CENTRINĖS AIKŠTĖS SKULPTŪRŲ LIKIMAS

Valdžia dar nenusprendė, kur bus perkeltos Kupiškyje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje prieš jos rekonstrukciją stovėjusios Henriko Orakausko skulptūros. Valio Staburo nuotrauka

Valdžia dar nenusprendė, kur bus perkeltos Kupiškyje Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje prieš jos rekonstrukciją stovėjusios Henriko Orakausko skulptūros.
Valio Staburo nuotrauka

Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje vyksta pertvarkymo darbai. Čia nebėra ir stovėjusių Henriko Orakausko skulptūrų, ir buvusios nukankintiems rezistentams atminti skirtos paminklinės lentos.
Ar tiems objektams atsiras vietos atnaujintoje aikštėje? Kur jie laikomi šiuo metu?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Paaiškėjo, kad tie daiktai šiuo metu yra saugomi viename iš Savivaldybės garažų. Medines kupiškėnų vestuvininkų skulptūras ruošiamasi restauruoti.

Tai patvirtino Dainius Januška, Infrastuktūros skyriaus vyresnysis specialistas.

Pasak jo, H. Orakausko skulptūros yra numatytos atnaujinti, kas atliks darbus ir kiek tai kainuos, kol kas negalima atsakyti, o skulptūrų vieta atnaujintoje aikštėje dar nėra numatyta.

Paminklinė lenta žuvusiems rezistentams atminti sugrįš į buvusią vietą Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje. Tam lėšos numatytos iš Savivaldybės biudžeto.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • raudotoju nuomone skulpturas reikejo palikti renovuojamoje aiksteje – tiesiog statybu aiksteleje…
  meras pasake – niekur jos nedings is kupiskio miesto, tad nebekelkit bangu stiklineje.

  • Ir žodis tapo kūnu

 • Prie kulturos centro tikrai tiktu.

 • Labas vakaras matau , kad vėl sėjamas nepasitikėjimas ir kurstomos aistros kur jų negali ir neturi būti.Galiu užtikrinti , kad išmontuotas skulptùros neatsidurs „kokio pareigūno kieme“ , o jas sutvarkius toliau puoš viešasias Kupiškio erdves.Viena iš galimų vietų atnaujinta kultūros centro aplinka. Visiems pavasarinės nuotaikos ir gero vakaro

  pagarbiai Dainius Bardauskas

  • Aistras kursto neaiškios situacijos. L. Gucevičiui paminklas iš jo vardu pavadintos aikštės ištremtas į Vytauto gatvę, darbo vietos Kraštiečiuose šakėmis ant vandens surašytos, išlyginta vieta baseinui taip ir liko, Orakausko skulptūros vėl kažkur kažkaip… L. Gucevičius ir Kupiškėnų vestuvės- Kupiškio simboliai. Architektas- europinio išsilavinimo žmogus, kurio kūrinys stovi sostinės širdyje. Tai mūsų miestelio centrui jam paminklas netinkamas? Kupiškėnų vestuvės- XX amžiaus vidurio tautinių vertybių puoselėtojų kūrinys, išgarsinęs Kupiškį daugeliui dešimtmečių. Tai kartu paminklas drąsiems ir darbštiems žmonėms dariusiems ne projektus už pinigus, o gaivinusiems tautines tradicijas iš širdies. Ar tokius dalykus jau reikia užtrypti, nukišti toliau nuo žmonių akių? Kai kalbate, kad žmonės turi būti pilietiški, nepamirškite, kad tik jų dėka sėdatės į valdžios kėdę ir jų pilietiškumas nėra vien liaupsės valdantiesiems.

   • Pritariu šiam komentarui 100 procentų, labai teisingai viskas išsakyta, negerai oi negerai ponulis meras daro čia ne šimioniečių naujametinė žvaigždė

    • Ar jums skupturu reikia ar aikstes?koks skirtumas kur jos bus?lieka Kupiskyje…negi istremia???baikit verkti ir dziaukites pavasariu

   • Tai autorinis Orakausko darbas, tik jis turi teisę restauruoti ar kažkaip keisti skulptūras, be jo pritarimo kitur statyti nedera. Nebent, įvertinus kad tai nereikalingi balvonai, į komunalininko patvorį… Beje, o kur fontanas -paukščiukas iš savivaldybės kiemo?

 • Nenusiminkit, skulpturos atsiras ir papuoš kurio nors pareigūno kiemą, pamatysit.

  • Nusišnekėjimas kvadratu. Ar mąstai?

   • Gal ne taip jau ir poisto , kas akmenys į nuosavą sodą kas dar ką nors .,, Geroji praktika“ yra

  • Nu ir vėl vežam prie kultūrnamio.Tos bobutės Jugulienės jau toks į Almutę panašumas,kaip nulieta.

   • Prie kultūrnamio tikrai būtų gražu, jei jau aikštė tokia maža, kad vietos neliko.

Rekomenduojami video