2024/07/22

 

PAAUGLĘ, ĮLŪŽUSIĄ ANT UŽTVANKOS LEDO, IŠGELBĖJO SAVANORIS UGNIAGESYS

Kovo 31 d. popietę ant Noriūnų užtvankos ledo įlūžusi mergaitė, patyrusi daug išgąsčio, šiandien vėl gali džiaugtis gyvenimu. Nuo skardžio nuslydusią ir į užtvanką įpuolusią paauglę iškėlė atskubėjęs savanoris ugniagesys Audrius Laucius.

Tądien iš kaimo ugniagesių komandos vadovo jis gavo pranešimą apie užtvankoje skęstančią paauglę. Į įvykio vietą skubėjo ir ugniagesiai. A. Laucius, sėdęs į savo automobilį, išskubėjo paskui juos.

„Pirmiausia važiavome iki užtvankos galo, kur būta ne vieno panašaus įvykio, bet ten skęstančios mergaitės neišvydome. Tada aš važiavau viena užtvankos puse, o ugniagesiai nuskubėjo kita. Užtvankos šlaitas gana status, apaugęs krūmais, tad nelengva buvo pamatyti, kur ji yra. Laimei, netrukus pastebėjau ją mojančią ir skubiai leidausi link jos“, – pasakoja A. Laucius. Iškėlęs mergaitę, ją kartu su ugniagesiais nunešė greitosios medicinos pagalbos medikams, kurie arčiau negalėjo privažiuoti. Šio įvykio metu paauglė patyrė kojos traumą.

„Buvau nuėjęs jos aplankyti. Galima tik pasidžiaugti, kad viskas baigėsi laimingai“, – sakė savanoris ugniagesys A. Laucius. Profesionalumo jis nestokoja, nes dirba ugniagesiu Kupiškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Beje, tądien jis kaip savanoris ugniagesys budėjo Noriūnuose. Gelbėti žmones A. Lauciui yra tekę ne kartą: „Prieš gal penketą ar šešetą metų, taip pat savaitgalį, važiavau gatvele į namus. Ir visai netikėtai pastebėjau, kad vyras, iškėlęs mažylį iš vežimėlio, jį purto. Paaiškėjo, kad vaikas yra užspringęs. Privažiavau, jie įsėdo į automobilį, ir nuskubėjome pas medikus. Suspėjom laiku, vaikas buvo išgelbėtas. Nors praėjo nemažai laiko, bet iki šiol susitikę su jo tėvais, su džiaugsmu prisimename tą įvykį.“

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais vandens telkiniuose jau nuskendo 20 žmonių, nuo žūties jiems pavyko išgelbėti 14 skendusiųjų. Ugniagesiai primena, kad pavasarinis ledas nėra saugus, todėl lipti ant jo pavojinga.

VPGT inf. ir nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Pagarbos vertas poelgis

  • Pagarba ir padėka gelbėtojui

  • Bizuno tai paugliai reike,bego jinai is isiucio pikcio pries tai ta paugle naudojo smurta pries mociute papildau fizini,bei galimai smurtavo pries seseri.Tai kartojasi daznai apie tai zino ir vaiku teise tik rezultato nera,jinai gyvena Paketurio G.N tai ir jie tureto prisimti atsakomybe,nes ja reike gyditi,nes cia tik laiko klausimas kai jinai savo veiksmais ivykdys smurtini nusikaltima arba gali ivykti ir tragedija.Apie sia paugle puikiai zino ir policija,sacialiniai darbuotojai tik niek nedaro laukit tragedijos

    • Gandu ir pletku lygyje..

Rekomenduojami video