2023/06/03

 

ARCHEOLOGINIAI PILIAKALNIO KASINĖJIMAI – BIRŽELĮ

Kupiškio rajono savivaldybėje lankėsi archeologė Andra Simniškytė-Strimaitienė (nuotraukoje). Ji su meru Dainiumi Bardausku, jo pavaduotoju Aurimu Martinka, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldiene ir vyriausiuoju specialistu Vyčiu Zavacku aptarė antrą Kupiškio piliakalnio tyrinėjimo etapą. Jurgos Banionienės nuotrauka

Praėjusių metų vasarą buvo atlikti Kupiškio, Aukštupėnų piliakalnio pirmo tyrimų etapo darbai. Atlikus geofizikinius ir geoarcheologinius žvalgymus ne tik surinkti duomenys apie kultūrinio sluoksnio ir struktūrų paplitimą piliakalnyje, bet ir parengtos rekomendacijos antram, detaliųjų archeologinių tyrimų, etapui, vyksiančiam birželį.

Apie pasiruošimą šiam tyrimui ir numatomus darbus trečiadienį rajono Savivaldybėje diskutuota su archeologe Andra Simniškyte-Strimaitiene.

Jurga BANIONIENĖ

Tiriamas naujausiais metodais

Rajono Savivaldybė praėjusiais metais pasirašė sutartį su Lietuvos istorijos institutu dėl Kupiškio piliakalnio archeologinių kasinėjimų. Netrukus turėtų prasidėti antras tyrimų etapas.

Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotoja archeologė A. Simniškytė-Strimaitienė priminė, kad praėjusiais metais per pirmą piliakalnio tyrimų etapą orientuotasi į bendros situacijos žvalgymą.

„Kupiškio piliakalnis yra visiškai netyrinėtas, o tai keista, nes jis – prie pat miesto. Atsitiktinių šukelių gal viena kita ir yra, bet jos padrikos, todėl mums buvo labai svarbu pasižiūrėti, koks yra kultūrinis piliakalnio sluoksnis. Paprastai jis turi būti juodas, mėtytis degę akmenys, šukės ir pan. Atvykusi į piliakalnį aš to nepastebėjau, tuomet ėmėmės pirmo tyrimų etapo, kuris buvo sudarytas iš kelių metodų. Tai Lietuvos mastu yra unikalu, dar nė vienas Lietuvos piliakalnis nėra taip ištirtas, o jų – net 900. Buvęs visai netyrinėtas Kupiškio piliakalnis šiandien veržiasi į detaliausiai ir naujausiais metodais ištirtą“, – kalbėjo A. Simniškytė-Strimaitienė.“

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • man yra nesuprantama tai, kodel gerbiamas rajono meras i piliakalnio tyrinejimo darbus kupiskin pasikviete ne garsuji archeologijos docenta aleksieju luchtana, o butent sita andra? cia jis pats taip norejo ar ji taip pasielgti kazkas kitasitakojo? juk ponas luchtanas yra uz andra ir vyresnis, ir kietesnis, ir zymiai labiau patyres visomis esamomis prasmemis…..

  • Jau kažkaip įdomiai planuojama,kad studentų negali atsivežti,reikia moksleivių.Studentus reikėtų apgyvendinti,juos maitinti,apmokėti už darbą.O moksleiviai,žiopliukai,už dyką ten turės kapstytis gal?

Rekomenduojami video