2023/02/05

 

POPIERINIUS RECEPTUS KEIČIA ELEKTRONINIAI

Jurgitos Žiukaitės nuotrauka

Jurgitos Žiukaitės nuotrauka

Į internetą perkeliama vis daugiau paslaugų, šios naujovės neaplenkia ir sveikatos apsaugos srities.
Nuo 2018 metų kovo 1 d. turi būti rašomi tik elektroniniai receptai, o popierinių beveik nebelieka. Taigi, kaip sekasi medikams, vaistininkams? Ar su šiais pokyčiais susitaikė pacientai?

Jurga BANIONIENĖ

Išlygų dar yra

Nuo 2018 metų kovo 1 dienos visose gydymo įstaigose paciento ambulatorinio apsilankymo aprašymo, stacionaro epikrizės, vaiko gimimo pažymėjimo, medicininio mirties liudijimo, vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos duomenys turi būti tvarkomi elektroniniu būdu. Taip pat popierinius receptus keičia elektroniniai.

Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Dovilė Kulbokienė teigė, kad sveikatos apsaugos ministro įsakymu nuo šių metų kovo 1 d. visi receptai turi būti rašomi elektroniniu būdu. „Dar yra išlygų – jeigu negalima prisijungti prie elektroninės sistemos, jei gydytojas dirba tokioje vietoje, kur jos nėra, tuomet galima rašyti popierinius receptus“, – aiškino D. Kulbokienė.

Taigi popierinis receptas pacientams bus išrašomas tik išimtiniais atvejais. Pašnekovės teigimu, tie gydytojai, kuriems dar sunkiau sekasi rašyti elektroninius receptus, galės išrašyti popierinius, bet bus reikalaujama, kad jie taip pat pradėtų rašyti elektroninį receptą.

Bėda – sistemos trukdžiai

Pasak D. Kulbokienės, Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro gydytojų didžioji dauguma elektroninius receptus rašo seniai – nuo praeitų metų lapkričio. „Kas norėjo, išmoko tai daryti. Pradžioje darbas lėtėja, bet kai įpranti – tik greitėja. Išrašyti elektroninį receptą nėra sunku, medikams tai daryti sektųsi tikrai gerai, jeigu tinkamai veiktų elektroninė sistema, bet būna dienų, kad ji visiškai neveikia, todėl žmonių prašome atsinešti receptų knygeles, nes nežinome, ar galėsime išrašyti elektroninį receptą, ar ne. Pavyzdžiui, kovo pirmą, antrą dieną sistema labai strigo, paskui buvo dienų, kad ji veikė tik iki pietų ir pan.“, – teigė pašnekovė.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Labai patogu

  • Sunkiai sekas musu daktaram su kompiuteriais,seni jau nei gydit nei rasyt internetu nebeiseina,reiks prasyt kiemsargiu,santechniku kad receptus rasytu.

  • Kaži ar pati direktore moka rašyti elektroninius receptus? juk moteriškei amžius nemažas, gal sesele pavaduos direktorę, aaa?

  • Na,tikekimes,kad sistema visgi prades veikti ir bus labai patogu.

  • Tik Lietuvoje arklys eina prieky vežimo – reikalaujama išrašinėti el. receptus, tačiau sistema dažnai neveikia arba stringa. O kaltų, kaip visada, nėra.

Rekomenduojami video