2024/07/22

 

KUPIŠKĖNŲ VESTUVĖS – TARP REIKŠMINGIAUSIŲ

Kupiškėnai po sertifikatų teikimo ceremonijos. Nuotrauka iš Kupiškio kultūros centro archyvo

Penktadienį, kovo 9 dieną, Vilniaus rotušėje surengtos pirmų, 2017 metais patvirtintų, šalies nematerialaus kultūros paveldo vertybių įrašymo į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą iškilmės.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Čia pristatyta dešimt į šį sąvadą įrašytų vertybių ir įteikti sertifikatai jų saugotojams. Vienas iš sertifikatų atiteko ir etnografinio ansamblio „Kupkėmis“ vadovei Almai Pustovaitienei. Jos pastangų dėka kupiškėnų vestuvės įtrauktos į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.

A. Pustovaitienė po sertifikatų teikimo ceremonijos paklausta, ar toliau puoselės ambicijas, kad kupiškėnų vestuvės būtų įtrauktos ir į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, sakė, kad yra nuveiktas didžiulis darbas tyrinėjant ir renkant duomenis apie šiuos papročius ir tradicijas. Užfiksuoti trijų kartų vestuviniai papročiai. Kol kas iš to sukaupto aruodo panaudota gal tik penktadalis informacijos. Plokštelės su „Senovinių kupiškėnų vestuvių“ įrašu yra pasklidę po JAV, Kanadą, Australiją. Tai pasaulinė jų sklaida.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • ka cia vet gydytojas veikia

 • Atsokit viena kart padugnes nuo MERO,zabala esi todel nieko nematai arba gauni pinigus uz lojima karve

  • Gal meras labai valstiečių nemyli, kad net karvės loja. O jei pagalvoji, tai pats norėjo būti meru. Tegu susipažįsta su visokiom nuomonėm. Jei nepatinka- lai neis kitai kadencijai. Ko čia dabar taip gult po traukiniu dėl jo.

 • Ale matai ir meras Kupkėmy jau „vaidina“.Spėja gi žmogus visur…O kas gi ir lieka tik šokt ir dainuot,nes daugiau Kupišky niekas nevyksta.

 • Reiktų paminėti, kad Seniviškos kupiškėnų vestuvės jau žinomos nuo tarpukario, Povilas Zulonas labai daug nusipelnė. Būtent ,,Kupiškėnų senovinės vestuvės“, išlaikiusios protėvių tradicijas, ir pagerbtos Vilniuje. Jiems skirti daugiau dėmesio ir pagarbos. O prie ko čia Kupkėmis.

  • Pritariu,Zulono laikų vestuvės ir yra tas tikrasis paveldas,o Kupkėmis lenda po svetimais laurais.

 • Nuotraukoje – pirmoje eilėje antras iš dešinės – svajonių jaunikis.

  • Kas jis toks? Kuo užsiima? Ar turtingas?

 • Saunuoliai,labai dziaugiuosi.

Rekomenduojami video