2024/05/18

 

GANDAIS APIPINTA KILMINGŲ GYVŪNŲ KOMERCIJA

Vieniems žmonėms reikia kilmingo šuns, o kitiems gerai ir paprasčiausio kiemsargio šunelio draugija. Valio Staburo nuotrauka

Vieniems žmonėms reikia kilmingo šuns, o kitiems gerai ir paprasčiausio kiemsargio šunelio draugija.
Valio Staburo nuotrauka

Kaskart pasklinda gandai gandeliai, kad rajone kažkas verčiasi nelegaliu šunų veisimu arba daro versliuką kaulydami dovanoti kilmingą šuniuką, o vėliau jį perparduoda kitiems. Budrūs piliečiai pastebi, kad pasitaiko žmonių, kurie nebereikalingus, nusenusius grynaveislius šunis išmeta pavėžėję į miško glūdumą ir palieka likimo valiai. Kyla klausimas, ar šie pamąstymai turi realų pagrindą. Negi niekas tokių dalykų nekontroliuoja?
Kokia iš tiesų yra padėtis, pasidomėjome Kupiškio valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Apie veislynus ir nelegalų veisimą

Skaitant nuolat pasikartojančius skelbimus, kuriuose rašoma apie veislinių šuniukų ar katinukų pardavimą, galima įtarti, kad tų skelbimų autorius užsiima komercine veikla. Ar ji legali, ar ne, tai kontroliuojančių tokius dalykus institucijų reikalas patikrinti.

Verslinis gyvūnų augintinių veisimas yra apibrėžiamas taip – tai yra teisės aktų nustatyta tvarka vykdomas gyvūnų augintinių dauginimas verslo tikslais. Prekyba gyvūnais augintiniais turgavietėse, siūlymas parduoti išveistus gyvūnus augintinius internete, per skelbimus dienraščiuose ir kt. turėtų būti suprantamas, kaip tikslinis, planuojamas ir neatsitiktinis veisimas, t. y. verslinis veisimas.

Kupiškio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Edita Daujotaitė-Petreikienė sakė, kad pavienių nusiskundimų apie neva nelegaliai pardavinėjamus Kupiškio krašte veislinius šunis tikrai yra buvę. Tačiau tokių faktų nenustatyta.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Už konkrečias pavardes feisbuke galima ir teisme atsidurti.

  • Na kiek suprantu iš gandų ir diskusijų feisbuke,straipsnis turėjo būti visai ne apie tai…

    • Straipsnis apie nieką. Parašė,kad parašyt…..

Rekomenduojami video