2023/06/03

 

KAI VIENIJA PANAŠŪS SIELŲ VIRPESIAI

Mokytoja, kraštotyrininkė Danutė Kazimiera Sokienė (Vilkaitė) kovo 3 dieną šventė garbingą jubiliejų. Autorės nuotrauka

Praėjusį šeštadienį, kovo 3 dieną, buvusioje Virbališkių mokykloje šurmuliavo žmonės, skambėjo muzika ir dainos. Čia surengta šventė „Aukso kuparėlyje susispietę metai ir darbai“, skirta mokytojos, kraštotyrininkės, buvusios šios mokyklos direktorės Danutės Kazimieros Sokienės (Vilkaitės) 80-mečio jubiliejui paminėti.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Sveikinimai, pagardinti sentimentais

Sveikinimų ir gražiausių linkėjimų lavina, gėlių jūra, pačių artimiausių žmonių, bendraminčių draugija supo tą popietę garbiąją sukaktuvininkę, atlydėtą į bendruomenės salę pro juostų tiltą, pasodintą į karališką krėslą. Klausydama jai skirtų žodžių Mokytoja vis šypsojosi, retkarčiais ir ašarą nubraukdama. O kai buvusios kolegės iš kuparėlio pradėjo traukti visokias relikvijas ir klausinėti, kas tai per daiktai, prabilo Mokytojos gyvenimo išmintis ir patirtis.

Per šventės dalyvių rankas ėjo mažulyčiai nerti pirmi naujagimio bateliai, tapę šeimos relikvija. Jie šildė ir Danutės, ir jos sesės Liucijos kojytes, su jais užaugo ir visi trys Danutės sūnūs. Taip pat visiems buvo įdomu pasklaidyti sukaktuvininkės šeštos klasės pažymių knygelę, pamatyti didžiulę vilnonę skarą, į kurią supta kūdikystėje, vaikystėje ir jubiliatė, ir jos sesuo, ir šeimos jaunesnės kartos atžalos.

Danutės surinktų skarelių kolekcija puošė ir vieną šventės salės sieną. Daugiau per gyvenimą nuveiktų sukaktuvininkės darbų buvo galima išvysti pirmame aukšte įsikūrusioje šio kaimo bibliotekoje. Jos darbuotojos parengė parodą „Gyvenimo ir kūrybos atspindžiai“.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Ilgiausių, sveikų, kūrybingų metų šiai puikiai mokytojai.

  • Ačiū už suteiktas žinias.

    pagarbiai,
    Linas Dovydėnas

Rekomenduojami video