2024/05/25

 

Z. ALEKSANDRAVIČIUS „SKĖLĖ ANTAUSĮ“ PROKURORUI

Tarybos narys, kyšininkavimu kaltinamas Zigmantas Aleksandravičius, prieš teismo posėdį penktadienį jautėsi nerimastingai. Jis teisiamųjų suole įsitaisė tik likus kelioms akimirkoms iki teisėjui įžengiant į salę. Autorės nuotrauka

Teismo posėdyje, per kurį išsakytos baigiamosios kalbos, kyšininkavimu kaltinamas Tarybos narys Zigmantas Aleksandravičius nuolankiai patylėti ar pakalbėti atidžiau rinkdamas žodžius nebuvo nusiteikęs. Trumpiausiai kalbėjęs kaltinamasis savo paskutinę kalbą, atrodo, skyrė prokurorui, kuris buvo priverstas praryti politiko pasiųstą karčią piliulę.

Audinga SATKŪNAITĖ

Tarybos nario kalte neabejoja

Prokuroras Rimantas Vagrys savo baigiamąją kalbą pradėjo teigdamas, kad teisme atlikus išsamų duomenų tyrimą Z. Aleksandravičiaus kaltė pagrįsta neginčijamais įrodymais. Primename, kad Tarybos narys yra kaltinamas paėmimu kyšio, kuris siekia daugiau nei 7 700 eurų. Politikui statybos darbais buvo atsidėkota už tai, kad bendrovė „Nodama“ laimėjo Šimonių seniūnijos Puožo melioracijos statinių naudotojų asociacijos, kurios valdybos pirmininku ir buvo Z. Aleksandravičius, rengtą melioracijos projektą.

R. Vagrys pabrėžė, kad dalis Z. Aleksandravičiaus parodymų, duotų per ikiteisminį tyrimą ir teisinį nagrinėjimą, yra nepatikimi, prieštaringi, neatitinka byloje surinktų duomenų visumos ir vertintini kritiškai kaip siekimas išvengti baudžiamosios atsakomybės. Prokuroras atkreipė dėmesį į faktą, kad kaltinamasis per teismo posėdžius kategoriškai atsisakė pateikti atsakymus į jo klausimus. Anot R. Vagrio, savo atsisakymą Z. Aleksandravičius motyvavo neįtikinamais ir nelogiškais argumentais.
„Kaltinamojo atsisakymas atsakinėti į prokuroro klausimus ir šio veiksmo pagrindimas neįtikinamais argumentais suponuoja vienintelę išvadą, kad jis to vengė dėl to, kad davęs prieštaringus parodymus bijojo dar labiau susipainioti savo paties tikrovės neatitinkančiose versijose, netyčia prasitarti ir patvirtinti tam tikras kaltiname išdėstytas jam inkriminuoto nusikaltimo aplinkybes“, – baigiamosios kalbos žodžius teismui perskaitė prokuroras.

R. Vagrys teismo paprašė kaltinamąjį Z. Aleksandravičių pripažinti kaltu ir skirti jam švelniausią bausmę – baudą, didesnę nei 18 800 eurų, o kyšio sumą, kaip nusikaltimo rezultatą, konfiskuoti.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Puzonas šimtą kartų kaltesnis už visus Zigmus, a.a Audronijus, ši fruktą tiesiai į kaliuzę

  • Koks kvailas straipsnio pavadinimas, juk esmė Aleksandravičius pripažintas kaltu. Redakcijos mergaitės gal sąmoningai klaidina skaitytojus, o gal suinteresuotai. Ir Juozas Puzonas turėtų būti pripažintas kaltu. Tikrai keista.

    • Niekas niekuo dar nepripražintas. Posėdyje išsakytos baigiamosios kalbos, o nuosprendis – dar ateityje.

  • Mes lietuviai galime pažeisti daug įstatymų. Išskyrus vieną. Niekada nestatome ant stalo tuščio butelio 🙂

Rekomenduojami video