2024/06/13

 

MERŲ TURGUS PRASIDEDA

Politikai įsitikinę, kad tiesiogiai išrinkti merai galėtų darniai tvarkyti savivaldybių reikalus, būtina vietinių tarybų daugumos parama. Antraip nebus sklandaus darbo. Autorės nuotrauka

Į antrą pusę pervirto pirmą kartą tiesiogiai išrinktų savivaldybių merų kadencija. Visuomenės lūkesčių šie rinkimai iki galo neatitiko.

Dauguma žmonių įsivaizdavo, kad merų kandidatūras ne partijos kels, ne visuomeniniai komitetai ar kitokie dariniai. Jie naiviai tikėjo, kad tie kandidatai bus nepriklausomi, save išsikėlę asmenys.

Deja, įvyko kitaip. Paprasčiausiai tokių efemeriškų, tarsi iš oro atsiradusių kandidatų nėra ir negali būti.

Merui reikia bendraminčių palaikymo, komandos. Abstraktūs tautiečiai – negali būti ramstis. Juolab pasyvūs ir politika nesidomintys, nepilietiški. Neužtenka retkarčiais pasiduoti nihilizmui, viską kritikuoti, kad galėtų save vadinti žmogumi, kuriam rūpi, kokioje jis šalyje gyvena.

Taigi ir nauji tiesioginiai merų rinkimai bus nuspalvinti aršia partijų tarpusavio kova, net bendrapartiečių konkurencija.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Be intrigos

Būsimų mero rinkimų atgarsiai jau yra pasiekę ne vieno žmogaus ausis.

Neseniai kupiškėnai buvo sulaukę keistoko telefono skambučio. Jiems pasakius dviejų rajono socialdemokratų pavardes klausta, katras labiausiai tiktų būti savivaldybės meru.

Kokie tokios sociologinės apklausos rezultatai, matyt, turėjo paaiškėti Kupiškio r. socialdemokratų partijos skyriaus visuotiniame susirinkime praėjusį šeštadienį.

Per šį susirinkimą kalbėta ne tik apie partijos nuveiktus metų darbus, bet ir sprendžiama, kurį iš partiečių siūlyti kandidatuoti tiesioginiuose rajono mero rinkimuose, kurie nebe už kalnų, kitąmet.

Po slapto balsavimo paaiškėjo, kad šios partijos skyrius artėjančiuose mero rinkimuose kels skyriaus pirmininko, rajono Tarybos nario Augenijaus Cesevičiaus, kandidatūrą.

Be jo, šiuose rinkimuose dalyvavo dar du bendrapartiečiai – Aurimas Martinka, rajono mero pavaduotojas, partijos skyriaus pirmininko pavaduotojas, ir Darius Mažylis, mokytojas, partijos skyriaus tarybos narys.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Jei Bardauskas nebūtų toks piktas, toks kerštingas, jei labiau gerbtų žmones, jei nerėktų ant darbuotojų, jei turėtų geresnį jumoro jausmą, tai gal ir galima balsuoti už jį. Kol kas dar labai neaišku.

  • At tamsta esate iš tų, kurie prastai mato ir girdi? Jau humoro jausmo merui galima pavydėti. Jo proginės kalbos aukščiausios prabos. O supykstam visi, ypač kai pats iš savęs daug reikalauji, nuoširdžiai dirbi rajono labui. Nori, kad atsakomybę jaustumėm visi.Sėkmės

 • Siai dienai geresnio uz dabartini tiesiog nera.

  • Tai jau kad pajuokavai… Smagu visą dieną bus.

 • Mažučiai, socdemai. Vau kokį kandidatą išsirinko. Baliukas turbūt buvo pas konservatorius.

 • Turim merą ir jei toliau taip viskas judės į priekį,turėsim tą patį.O valstiečiai patys baseiną susiprojektavo,patys tegul ir pastato, nebūtina gal tam mero regalijų?

  • Suprantu , Juliau ,megzti jumorą , bet nejuokinga , galvok iš naujo

   • Megzti? Megzti jumorą? Nuo žodžio mezga?

 • Žmonės ne akli, nekurti, puikiai mato kas vyksta, o ne tik kalbas gražias girdi, kiekvienas po metų turės galimybę išreikšti savo balsą

 • Neimciau sito turguje. Kupiskenai protingi, zino kuo pasitiketi.Bardauskas musu Meras.

  • Kol kas neįžiūriu nė vieno galimo mero. Visi tik dėl garbės ir naudos sau, o ne dėl žmonių.

Rekomenduojami video