2023/12/03

 

JUBILIEJINIAI METAI – PROGA STABTELĖTI ISTORIJOS TĖKMĖJE

Arnoldas Pranckevičius Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pareigas pradėjo eiti 2016 m. spalio 16 d. Prieš tai 2012–2016 m. dirbo Europos Parlamento pirmininko Martino Šulco išorės politikos patarėju. Patarinėjo Europos Rytų kaimynystės politikos, Šiaurės ir Baltijos regiono strategijos klausimais, kuravo santykius su Rusija, Vakarų Balkanais ir Azijos šalimis. Nuotrauka iš asmeninio Arnoldo Pranckevičiaus albumo

Lietuviai išsiskiria tuo, kad jie jaučia ypač stiprų ryšį su savąja žeme. Panevėžyje gimęs ir augęs, ne vienerius metus užsienyje gyvenęs Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius sentimentus jaučia ne tik gimtajam miestui ir Vilniui, bet ir tėvų kaimams. A. Pranckevičius iki šiol širdyje saugo vaikystės dienų prisiminimus iš Pamarnakių kaimo sodybos, kur plevena senelio dvasia, ir džiaugiasi, kad valstybė gyvena geriausią istorijos periodą.

Audinga SATKŪNAITĖ

Praeities ir dabarties sankirta

Panevėžietis A. Pranckevičius gimė, augo ir mokyklą baigė Aukštaitijos sostinėje, bet jis vaikystės metais buvo neretas svečias ir Kupiškio rajone, Pamarnakių kaime, iš kur kilęs jo tėtis, ir mamos gimtinėje Ukmergės rajone.

„Pamarnakiai yra graži vieta šalia Marnakos upelio, kuris įteka į Lėvens upę. Visai netoli Palėvenės. Čia lankydavausi ypač dažnai, ypatingai vasaromis ar per didelių darbų sūkurius – rugiapjūtės ar bulviakasio metu“, – kalbėjo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas.

Pamarnakių kaime iki gyvenimo pabaigos gyveno jo senelis, kuris pasaulį paliko, kai A. Pranckevičiui buvo vos šešeri. Pašnekovas turi vyresnį brolį ir jo prisiminimai apie senelį yra kur kas ryškesni, o Arnoldo nuspalvinti vaikiškomis spalvomis. Močiutės Arnoldas tikina nepažinęs, nes ji mirė būdama Sibire, todėl į gimtąją žemę senelis grįžęs be mylimos žmonos.

„Vaikystės prisiminimai yra nuostabūs: didelė sodyba, akmenimis grįstas ūkinis pastatas, labai didelis ūkis. Senelis laikydavo dešimtimis kiaulių, karvių, jaučių, kalakutų, avių ir kitokių gyvulių. Mums, mažiems vaikams, tas pasaulis buvo be galo įdomus ir leido pažinti lietuviškas tradicijas“, – atviravo A. Pranckevičius.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • As tokias moteriskes tiesiog ignoruoju, net diskutuot neverta. Gal Dievas, gal genai jai dave nelabai daug, tai kiek turi, tiek ir matom. Darau isvada, kad Meras yra stipriai priekyje ,nes loja tai uz nugaros.

  • Arba atvirkščiai, labai merui kišama koja, kad kliūna vis ji jam. Paskaitykit komentarus mero po straipsniu apie tautinius rūbus kmintys.lt

   • Paskaičiau-baisu.Kaip taip meras gali? Negražu.Krito akyse .

  • Vienam politikui kažkada buvo priminta: jei atsukai žmonėms užpakalį, tai nereiškia, kad eini priekyje. Dabar jau galima pasakyti tai ne vienam mūsiškiui.

 • netikejau kad valstieciai taip zemai puls. geda.

 • Nezinau ko poniai netinka meras ,jis nei policijoj dirbo nei zmogaus neprimuse ,ir jois darbo neismete uz tai ,kaip kaikuriuos ,manau ponia atsirinksite kas jums tinka ar kas netinka ,taip kad sumaisete kas ka smauge

 • Kaip negeda taiponiai,o jeigu ji dar is Kupiskio ,tai galji akla ar papirkta ir uz kiekkad gali sitaip dergti musu mera kur jo geri darbai net ir zabalam matosi .Valstieciai jau taip sutrype Kupiski savo sudi.om kanopom kad dabartiniam merui dar ne vienus metusteks ju arklides kuopti o atai atsirado dama kuri pagituos ,kokiatu turi teise bjaurybe

 • LABUKAS. ACIUKAS UZ MINUSIUKUS BARDAUSKUI.IKIUKAS.BUCIUKAS. OI, SORIUKAS, DAR SISIUKAS IR SKUBU PAS VALSTIECIUKUS.

 • Kokia geda p.Blazeviciene…..sitaip rasineti apie mera.Negirkit valstieciu,jau turejom astuonis metus valstieti mera…..

  • O valstiečius valdžioj gal 18 metų. Ir ką? Apsaugok, viešpatie…

 • Paskaitykit alfa.lt Įdomu…,,Seimo nario padėjėja prašė balsuoti prieš konservatorių merą, nes jis „pjauna valstiečiukus“? Čia apie Kupiškį.

Rekomenduojami video