2024/06/13

 

PRIEŠ ŠVENTES – ATLYGINIMŲ PRIEDAI PEDAGOGAMS

Metų pabaigos šventės rajono pedagogų bendruomenei turėjo būti kiek sotesnės. Iš sutaupytų mokinio krepšelio lėšų jiems išmokėti vienkartiniai priedai. Jie mokytojams paskirti po ilgos pertraukos. Antra dalis sutaupytų lėšų panaudota ugdymo kokybei gerinti.

Jurga BANIONIENĖ

Pavyko sutaupyti

Per 2017 metus mokyklos sutaupė 190 tūkst. eurų mokinio krepšelio lėšų. Pasak mero pavaduotojo Aurimo Martinkos, tai – išties didelė suma.

„2016 m. turėjome 20 tūkst. eurų minusą, nes realiai mokinio krepšelio lėšų sutaupyti pavyko tik dviem įstaigoms – Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijai ir Šepetos Almos Adamkienės pagrindinei mokyklai. Visoms kitoms trūko įvairiai, nuo kelių šimtų eurų, o didžiausia dviejų mokyklų skola buvo po 8 tūkst. eurų. Šiemet situacija visai kitokia. Yra tik dvi mokyklos, kurioms trūko krepšelio lėšų. Tai Salamiesčio mokykla – apie 700 eurų ir Šepetos A. Adamkienės mokykla – apie 2 tūkst.“, – kalbėjo mero pavaduotojas.

A. Martinkos teigimu, krepšelio sutaupymą lėmė du aspektai – mokyklų tinklo pertvarka ir klasių komplektų formavimo metodika.

„Tai viena iš kitos išplaukianti sėkmė. Kadangi Antašava ir Adomynė tapo Salamiesčio ir Šimonių pagrindinių mokyklų skyriais, buvo nutarta sujungti 9, 10 klasių komplektus, tai yra devintos ir dešimtos klasės buvo formuojamos Šimonyse ir Antašavoje, šių klasių nebeliko Adomynėje ir Salamiestyje. Iš viso vietoje aštuonių liko keturi didesni klasių komplektai, tai leido sutaupyti“, – teigė pašnekovas.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Nesuvokiama, bet kodel tiek negatyvo ir nepasitenkininimo? Neduoda- blogai, dave- irgi blogai. Pedagogai idomus zmones…

 • Kodel visiems mokytojams vienodai…vienas nuo ryto iki velyvos popietes plusa..
  Kitas tik kabenete pasedi prie kompo?

  • 163 -iam. Ką jūs rašot? Pirma sužinokit teisybę. Kuo labiau stengiamasi dėl gyventojų, tuo įnirtingiau pykstama. Parašykit konkrečiai, ar vienodi procentai nuo atlyginimo, ar kitaip. Kas jau taip sėdi prie ,,kompo“. Sėkmės visur ir visuomet.

 • Tokio kvailo komentaro,dar nesu skaitęs per visa šios svetainės istoriją.

 • Taigi komentatoriui.Ko pykstat, ponai mokytojai, uz pasakyta nuomone ???????

 • Tai ko nemokytojauji? Gyventum kaip pasakoj: pinigų pilna, nieko nedirbi.

 • Koks čia sutaupimas?kieno saskaita? ir taip mokytojai po puse dienos dirba, geltoniukai vezioja po maximas po norfas ponias, mokyklose toks bardakelis , mokytojai tik laukia moksleiviu namo ateinačiu, kodel jiems nereikia pajamu deklaruot, nes jie dirba nelagaliai

  • Tai ko nemokytojauji? Gyventum kaip pasakoj: pinigų pilna, nieko nedirbi.

  • Straipsnyje niekas neužsimena,kad rugsėjo mėnesį visoms mokykloms buvo nurodyta kiek valandų turi sutaupyti, sujungė klases, nuėmė klasių auklėtojų valandas, nukarpė etatų dalį…Yra trys koficientų lygiai, Kupiškio rajone moka minimalų jau keletą metų. Tiesiog gražino dalelę, kurią atėmė, o visi džiaugiasi. Rinkimai artėja…

Rekomenduojami video