2024/07/15

 

TEISMO VERDIKTAS PRATUŠTINS SAVIVALDYBĖS KIŠENĘ

Metams baigiantis rajono Savivaldybė į valstybės biudžetą turėjo grąžinti nemenką pinigų sumą. Teismas pripažino, kad lėšos, skirtos Socialinių paslaugų centro modernizavimui (aplinkos sutvarkymui), buvo panaudotos netinkamai. Raimundo Alešiūno nuotrauka

Jau porą metų Subačiaus senelių namų gyventojai jaukiai įsikūrę moderniame pastate. Čia sudarytos puikios gyvenimo sąlygos ir jiems, ir Socialinių paslaugų centro Subačiaus padalinio darbuotojams. Gražu ne tik viduje – sutvarkyta ir pastato aplinka.

Deja, džiaugiasi ne visi. Rajono Savivaldybė gavo teismo nutartį, pagal kurią į valstybės biudžetą turi būti grąžinta 78 tūkst. 197 eurų valstybės biudžeto dotacija, panaudota Socialinių paslaugų centro modernizavimui (aplinkos sutvarkymui). Pripažinta, kad lėšos panaudotos ne pagal paskirtį.

Kas tai lėmė, kokie pažeidimai padaryti, kad metams baigiantis reikėjo pratuštinti Savivaldybės biudžetą?

Jurga BANIONIENĖ

Pažeista procedūra

Į valstybės biudžetą remiantis teismo nutartimi Savivaldybei reikės grąžinti 78 tūkst. 197 eurus ir 5 proc. metinių palūkanų, iš viso – beveik 84 tūkst. eurų.

Paklausus apie šį dalyką rajono Savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas priminė, kad anksčiau dirbusi Savivaldybės administracija vykdė Socialinių paslaugų centro (senelių namų Subačiuje) modernizavimo projektą. Finansavimo sutartis su Centrine projektų valdymo agentūra buvo pasirašyta 2012 vasarį, tuometinė projekto vertė – 3 474 850 litų.

„Pastatui rekonstruoti buvo skirtas finansavimas, europinės lėšos, tačiau pinigų aplinkai sutvarkyti tada, kai vyko darbai, skirta nebuvo – nei europinių, nei valstybės biudžeto, nei Savivaldybės. Tuo metu nuspręsta atlikti ir aplinkos sutvarkymo darbus neturint finansavimo šaltinio.

Jie buvo padaryti nesulaukus sprendimo dėl finansavimo skyrimo, tik paskui kreiptasi į Socialinių paslaugų priežiūros departamentą. 2015 m. vasario 19 d. buvo pasirašyta Socialinių paslaugų įstaigų investicinių projektų finansavimo sutartis, kurios pagrindu ir skirtos papildomos lėšos sutvarkyti Socialinių paslaugų centro aplinkai“, – kalbėjo M. Mališauskas.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Kokie begalviai turi būti teisėjai, jei procedūriniai popierėliai pasidaro svarbesni už esmę. Teisėjai tam ir yra kad atskirtų, ar pažeidimas iš tikrųjų padarytas, ar ne. Šiuo atveju, jei nebūtų sutvarkyta aplinka, pastatas negalėtų būti priduotas, nebūtų šaligatvių, aikštelių, nugriautų senų pastatų ir negalėtų pradėti veikti. Pabandykite dar kartą bylinėtis, gal kažkur aukštai dar yra protingų. Sekmės.

  • Žinoma, nieko čia gero, kad taip nusprendžia teismas. Bet visoje šitoje istorijoje labiausiai piktina valdančiųjų komentaras “čia ne mes padarėm, čia anie”. Tai jau tapo įprasta visoje Lietuvoje, bet jeigu tiokiam seimui tokia retorika gal dar būtu galima (ten gi daugumoje naujokai), tai čia, Kupiškyje, norėtųsi klausti – o kurgi jūs, dabartiniai, buvot anuomet, kai buvo priimti “neteisingi” sprendimai? Juk gi socdemai ir ten buvo daugumoje, vadinasi sprendimas taigi jų, na o konservatoriai – opozicija, bet juk gi irgi pritarėte anam sprendimui.

 • kažin, ar už “baseino” tvorą irgi reiks taip apmokėti?:)

  • Už baseino tvorą turbūt jau senai sumokėta 🙂

 • Tai įdomu – kas čia buvo blogai padaryta? Gi pinigai nepavogti, nepragerti, o panaudoti taip gražiai sutvarkytai aplinkai! Tai kokiam šuniui visa tai užkliuvo? Gal tai dar viena „demokratijos“ grimasa?

 • Gerb. mere ir administracijos direktoriau, kodėl jūs ginate buvusią valstiečių valdžią Kupiškyje? Paliko skolas, nebaigtus darbus, jums rekia už valstiečių aplaidumą mokėti.

  • Ne meras moka, čia ne asmeniniai mero pinigai, mokame visi mes per savivaldybės biudžetą.

   • Taip, moka mūsų visų pinigais, bet kodėl dabar reikia spausti, taupyti, kad būtų atiduota už valstiečius. Ko negalėjo laiku susitvarkyti?

  • Skolos mokamos ne valstiečių, o valstiečių ir socdemų koalicijos. Dabar valdo konservatorių ir socdemų koalicija. Taigi, 50 procentų valdančiųjų nepasikeitė. Ir nesakykim, kad valdo nauja valdžia. Valdo sena valdžia, nes jie jau turi valdymo patirtį.

 • Na,matyt, kažkam irgi reikėjo iš valdžios atstovų,susitvarkyti savo kiemą 🙂 o gal dar ir praplovė…. bet kokiu atveju,nepasiseke. Nemaza pinigu suna visgi..

Rekomenduojami video