2024/07/12

 

PARAPIJĄ PALIKO SU NUOSKAUDA

Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje apsilankantys parapijiečiai prieš kurį laiką pasigedo kunigo Justo Jasėno širdis pavergiančių pamokslų ir jo poetiško žodžio iš sakyklos. Kunigas šiuo metu yra retas svečias šiame krašte ir nuo lapkričio naują gyvenimo etapą kuria Panevėžio šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje.

Audinga SATKŪNAITĖ

Pokyčiais patenkintas

Panevėžyje gimęs, augęs ir gimnaziją baigęs J. Jasėnas neslėpė, kad Kupiškio bažnyčią, kurioje praleido dalį savo gyvenimo, paliko su nemaloniu kartėliu.

Anot jo, nesutarimai pasiekė apogėjų, kai po vieno pamokslo Kupiškio Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje klebonas Mindaugas Kučinskas pasakė J. Jasėnui daugiau nebesirodyti bažnyčioje. Mat klebonui nepatikęs pamokslo turinys.

J. Jasėno manymu, jų požiūriai su klebonu išsiskirdavo, nes abu yra gana skirtingi žmonės ir tai galėjo tapti kliūtimi žengiant kunigystės keliu Kupiškyje. Poetiškos sielos, eiles kuriantis kunigas J. Jasėnas pabrėžė, kad jis prijaučiantis meno pasauliui, todėl jo bendravimas su parapijiečiais buvęs kiek kitoks.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Visi gudrūs svarstyti, teisti, patarinėti. Kun. J.Jasėnas visų pirma žmogus, manau, dabar jam sunku. Ar daug kas jam ištiesė palaikančią ranką. Netoli Panevėžys, bet nenuvažiuoju.

 • Jus nezinote buvusios tikros situacijos ,todel nesikiskite i svetimus reikalus.Niekas jam negrasina,tik prisimena labai nemalonu dekano poelgi.

 • Dar a.a. Maceina sakęs, kad nėra baisesnio derinio už kunigą ir menininką. Iš tiesų, Justas ir kunigas, ir menininkas, … ir pagiežos bei neapykantos pritvinkęs… Kam gi jam kunigystė? Būtų tik menininkas, jo ydos dorybėmis taptų! Nūnai jis „nei Dievui kodylas, nei velniui pagaikštis“.

 • Gaila Justo,visi turime silpnybiu.Apie dekana ir galima pasakyti,nesilaiko duoto savo zodzio.Mes kai kada jam priminsim, be pykcio,tik su nuoskauda.

  • Tikintis zmogus nuoskaudu nelaiko sirdyje jis supranta kita zmogu ir ieina i jo padeti gal jis negalejo del tam tikru aplinkybiu tai padaryti o jus esate tobulas zmogus pats saves paklauskit kad kazkam priekaistus reiskete arteja sventes ir sitokios temos nelabai tiktu nagrineti o labiau isizeidineti visi visiems sirdyje turim atleisti o negrasinti MES DAR PRIMINSIM ir panasei jei esate tikintis zmogus taip nedera kalbeti o jei ne tai tada turetu jums tai nerupeti ir nekaitinti aistru BUKIME KRIKCIONYS LINKSMU SVENCIU

 • Kunigas Justas jau turi ,,patirtį“ rašyti į spaudą. Tuo užsiėmė Zarasuose, Kupiškio parapijos laikraštėlyje išvanojo kupiškėnus .O dabar mat žmogus pajuto nostalgiją šiam kraštui. Šiuo atveju pilamas purvas ant kunigo Mindaugo galvos.Kažkaip Justui nepavyksta ilgam įsitvirtinti jokioje parapijoje. Anykščius irgi labai greitai apleido .Užtenka jo tos nesąmoningos poezijos.Daugiau darbų o ne eilių. Pagarbos savo kolėgoms kunigams, sąžiningumo ir bus viskas gerai

 • Gerbemieji kas megstate poezija eikit i kulturos namu sale .O kamreikia Dievo zodzio eikite i baznycia.

 • Turedamitoki nuostabu dekana mums nera ko pasigesti,aisku ir jis turi kai kuriu trukumu;NEGERIA,PRIE JO SONO NEKRIPUOJA JOKIA PINGVINE,JIS NESMAUGIA KUNIGU UZ KAKLO TIKRA SIO ZODZIO PRASME,MISIU AUKOJIMO NEISMASINO I VESTUVES IR TODEL JO VYSKUPAS „NEPAAUKSTINA“I VIKARUS.

 • Skaitau komentarus ir pagalvojau gal jie negirdejo to pamokslo kuri sake kun Justas.As girdejau ji ir salia sedintis zmones susizvalgeme. Nes 2 sakinei buvo pasakyti kurie tikrai netiko is kunigo lupu. Matomai kun Mindaugui buvo dar baisiau negu paprastiems parapijieciams.Ir cia nei prieko poetiska siela.Dauguma parapijos zmoniu gerbia kun Mindauga uz jo nuosirduma atiduma ir paprastuma eilinem zmogui.Kaip dauguma ivardija tai tikras KUNIGAS.

 • Gal buvo rimtesnės priežastys, nei čia straipsnyje parašyta, kodėl kun. Justas turėjo palikti parapiją. Nemanau, kad dėl pamokslo kas nors palieka parapiją, o be to, tokius sprendimus net ne klebonas priima, o pats vyskupas. O kam kun. Justo pamokslų taip trūksta, Panevezys tik uz 40 km.

 • Labai gaila Justo, turėjom gerą žmogų, įdomūs pamokslai, prasmingi.Toks pasakymas Mindaugo parodo jo išprusimo lygį, kultūros stoką.Gal jaučia stiprų konkurentą, bet taip elgtis, baisu.

 • Lengviausia yra pasalinti konkurenta…ka jau ir besakyti…ka ir padare kunigas Mindaugas. Tiems,kam ne tas pats koks pamokslas, vazines i Panevezi… Tai tiek..ir aukos bus Paneveziui.

 • labai pasigesime kun. Justo. tikras sviesulys buvo Kupiskio padangeje, gal kai kam konkurentu tapo…

 • Šaunus vyras, buvo paskolinęs Kanonų teisės kodėksą…….. 🙂

 • Jeigu taip buvo, tai nesuprantama kaip galima sakyti nesirodyti Baznycioje. Pries Dieva mes visi lygus, susireiksmina tik zmones.

 • Nusipirkite vyno kai važiuosite….

 • Labai gaila…Nedaug teko girdėti Justo pamokslų,bet tai buvo KAŽKAS TOKIO. Manau bus verta kartais nuvykt į Panevėžį pasiklausyt jaunojo Maironio…

  • pritariu šiam komentarui

Rekomenduojami video