2023/06/03

 

SAVIVALDYBĖ PATARĖ ĮSIRENGTI LAUKO TUALETĄ MIESTO CENTRE

Kupiškio Maironio g. 5b namo gyventojai po daugiau nei trisdešimties metų neteko teisės naudotis lauko tualetu, įrengtu valstybei priklausančiame pastate šalia jų namo. Autorės nuotrauka

Kupiškio Maironio g. 5b namo gyventojai po daugiau nei trisdešimties metų neteko teisės naudotis lauko tualetu, įrengtu valstybei priklausančiame pastate šalia jų namo.
Autorės nuotrauka

Kaip gyventi žmogui, kuris staiga neteko tualeto? Dvidešimt pirmame amžiuje tokia situacija atrodo absurdiška, juolab kad Europos Sąjunga grūmoja Lietuvai dėl necivilizuotų lauko tualetų šalyje gausos.
Tokie pamąstymai kilo pasikalbėjus su Kupiškio Maironio g. namo gyventoju Vincu Eisinu.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Kur karalius eis pėsčias?

Vyriškis papasakojo, kad gyvena Maironio g. 5B stovinčiame name. Šis namas, kuriame anksčiau gyveno trys šeimos, o šiuo metu telikęs jis su žmona, statytas 1880 metais. Du tušti butai turi savininką, bet jis čia negyvena. Prie jų namo seniau yra stovėję lauko tualetai, ūkinis pastatas. Jis buvo padalytas trims jų namo šeimoms. Vėliau, dar sovietiniais laikais, tą pastatą nugriovus buvo pastatyti valdiški garažai su rūsiais. Ten pat įrengti ir du tualetai, buvo sandėliuko patalpėlės. Vieną tualetą tuometinė valdžia skyrė naudotis Maironio g. 5B namo gyventojams. Ten buvęs ir jų sandėliukas. Situacija pasikeitė prieš porą savaičių.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Nusispjauti ant tos Europos sąjungos ir jos grumojimų, tegu savo šalyje tvarką daro, o ne visur

 • Pas mane irgi nėra kanalizacijos, nors gyvenu mieste. Pirkome už paskolą biologinius valymo įrengimus ir naudojamės.O ką daryt…Bet tikrai nesiskundžiame ir neverkiame.

 • Idomu kiek kainuos tas tualetas, gal kaip Kaune, ir dar kazkokiam rajone,netoli puses milijono eurų, kažkas pilis išdygo, o kupišky kaip bus, ?

 • Kaip pyliau taip pilsiu,kur man dek tegul konteinerius pastato,baudomis nieko neisgasdinsit,spyga gausit ,niekas nebebijo,neber ko prarast ,bijot.

 • Kas netturi toleto, eiki i savivaldybe, ten nemomakamas ir rankas nemokamai nusiplausit. Gal dar nulips ir tualetinio atnes!

 • Kupišky daug kur nėra kanalizacijos ir vandentiekio. Pinigus miestas leidžia svarbesniems dalykams: lemputėms prie perėjos. Aikštėj irgi paklos pinigėlių. O tuos, kurie gyvena mieste ir neturi galimybės pasijungti prie tinklų, reikia gąsdint baudomis.

  • Ar matėte kaip išvedžiojo? Reikia kloti pinigėlius į suniokotų įvažiavimų į kiemus atstatymą, o ne į pasijungimą. Dešimtmečius piltas keliukų gruntas suėjo į iškastų didžiulių griovių dugnus, o molis iš giliai- į viršų.

 • vis matau,kad iš to namo išeina moteriškė ir pila visas paplavas ant gatvės,visokie vaisiai supuvę,daržovės voliojasi.Dabar supratau kodėl?

 • Kodel kazkas vis turi duoti zmonems, dabar tinklus isvedziojo, jei dar sioje gatveje ne, tai isvedziojus tegul pasijungia

 • Kupiškis šiuo klausimu panašus į gūdų Baltarusijos kaimą.

Rekomenduojami video