2023/11/28

 

JEIGU GERAI ĮSIŽIŪRĖTUME Į KUPIŠKIO HERBĄ…

Kupiškio įvaizdžio idėją turime, ji mūsų herbe užkoduota, tik ją dar reikia kūrybingai „perskaityti“. Kas to gali imtis? Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kupiškio įvaizdžio idėją turime, ji mūsų herbe užkoduota, tik ją dar reikia kūrybingai „perskaityti“. Kas to gali imtis?
Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Genialu tai, kas paprasta – tiksli sena gera mintis. Per visus Lietuvos atkurtos nepriklausomybės metus Kupiškis ir kupiškėnai nesiliauja sukę galvų, kuo čia sudominti pasaulį, kaip atkreipti į save dėmesį, kaip sukurti lengvai įsimenamą gimtojo krašto įvaizdį?

Ada DVARIONAITĖ

Kad kupiškėnai geri žmonas, tiesūs jų kelaliai, žinoma nuo XIX šimtmečio, nuo poetės Uršulės Tamošiūnaitės sukurtų eilių, bet dabar reikia kitokių dainų. Kaimynai buvo apsukresni, greitesni, jie suskubo sukurti savuosius Alaus, Duonos, Vyno kelius, pašlovinti Arklį. Rokiškėnai ir biržiečiai turi garsius restauruotus dvarus. Kada nors gal ir Kupiškis turės savo perlą – dabar rekonstruojamą Palėvenės dominikonų vienuolyną, tai bus vėliau. O dabar kas traukia žvilgsnį, gali paskatinti kūrybingą mintį?

Kupiškio herbas daug kur matomas, gal dėl to nelabai ir pastebimas. Pasirodo, atnaujintam, patobulintam jo variantui šiemet sukanka dvidešimt metų.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Dabar reikėtų pakalbėti apie herbo spalvingumą, tokį, kokį buvo sumastęs Rimtautas Gibavičius. Vuršutinė herbo skydo dalis turėtų būti žalsvai mėlyna, taip, kaip atrodo žydinčių linų laukas. Apatinė herbo skydo dalis turėtų būti geltona, kaip atrodo išdžiūvę linų stiebeliai, bet jokiu būdu ne blizgantis kaip šiaudai, o turėti matinį atspalvį. Apatinėje dalyje geltonam fone sukryžiuoti trys linų verpalų matkelių spalva turėtų būti pilkšva, tokia, kaip atrodo suverpti bet nebalinti lininiai siūlai. Tik būna labai gaila, kad ar dėl poligrafinių nesklandumų, ar iš nežinojimo ką buvo sumastęs dailininkas, būna atspausdintos ne visai tokios spalvos.

  • O gal kokią LINO KANČIOS KELIĄ sugalvotume? Su linų laukais,linmarkom,jauja,brauktuvėm, verpimo rateliu ir staklėm ?Ir linų sėmenų aliejų spaustume,o šalia galima ir kupiškėniškų patiekalų atgamint. Jei čia NUSIPOJSTĖJAU -PRABOČYKIT… 😉

  • Tikrai taip. Kurdamas Kupiškio herbą dailininkas-grafikas Rimtautas Gibavičius tą ir turėjo omenyje, nes Kupiškio kraštas garsėjo linų auginimu. Ir tie sukryžuoti trys lininių siūlų matkeliai herbo centre tą simbolizuoja. Jau po Rimtauto Gibavičiaus mirties, jo kolega dailininkas-grafikas Každailis tą Rimtauto sukurtą herbą šiek tiek koregavo dvi iš šonų einančias banguotas juostas pradėdamas vesti iš herbo viršutinių kampų, o ne kaip buvo padaryta Rimtauto, iš viršutinės dalies vidurio. Tos banguotos linijos simbolizavo ties Kupiškiu susiliejančias dvi upes – Lėvenį ir Kupą. O lininių verpalų susikryžiuojačius matkelius paliko vietoje, ten kur buvo ir Rimtauto numatyta.

Rekomenduojami video