2024/07/22

 

AUKSINIAI

Jurgita ŽIUKAITĖ

Auksinis vabalas. Kad tave šioje šalyje saugotų, mylėtų ir prižiūrėtų, kurtų palankias gyvenimo sąlygas, turi būti… vabalu.

Ar girdėjote, kad vienam vabalėliui – niūraspalviam auksavabaliui – išsaugoti Lietuvoje skirtas specialus projektas? Dosnioji Europos Sąjunga (ES) tam atseikėja per milijoną eurų, o iš mūsų brangiosios valstybės biudžeto pridedamas dar trečdalis milijono.

Teigiama, kad už šiuos pinigus bus sukurtos vabalui palankios gyvenimo sąlygos. Tikrai tikras auksavabalis. Turbūt daugelis norėtų tokį auksą priglausti savo namuose…

Kai tokie pinigai skiriami vabaliukui saugoti, nebešokiruoja ir rajono Savivaldybės „auksinės investicijos“ – už beveik 30 tūkst. eurų sužibusi interaktyvi perėja Gedimino gatvėje, 8 tūkst. eurų atsiėjęs „auksinis žiedas“ prie autobusų stoties, laukianti 20 tūkst. eurų „premija“ už žalą gamtai dėl ketinamų iškirsti medžių centrinėje miesto aikštėje. Palyginti su auksavabaliu – tai tik tarakoniškos išlaidos.

Auksinė krivūlė. Aukso gabalėlis atkeliavo ir į Kupiškio rajoną. Po ilgos pertraukos Savivaldybei įteiktas „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas. Už gero valdymo principų diegimą. Įdomu, kad meras tai sieja su „Europos burėmis“ ir teigia, kad anksčiau laimėtas geriausio ES lėšomis finansuoto projekto konkursas atvėrė kelią ir krivūlei.

Galbūt ir taip, nors skamba kiek keistai, juk už ES investicijų projektus apdovanojimą per krivūles gavo kita savivaldybė. Kadangi plačiau visuomenei nepaaiškinama, kas tie geri valdymo principai, kaip jie diegiami mūsų krašte, nėra ko pykti, kad kai kurie gyventojai juos supranta, kaip diktatūrinį vadovavimą rajonui ir už tai gautą apdovanojimą.

„Gal žurnalistai galėtų pasidomėti, kiek per šią kadenciją valdžia prirašė tarnybinių nuobaudų ir kiek žmonių iš Savivaldybės atleido, net ir dvejiems metams praėjus niekas nesikeičia. Visiška diktatūra. Tai štai kokie valdymo principai“, – komentavo tekstą apie gautą apdovanojimą viena skaitytoja.

Auksinis klausimas. Kaip mieste surasti turizmo centrą? To kas savaitę klausia bent po kelis į redakciją užėję turistai. Ant Gedimino gatvės pastato, kuriame įsikūrusi ir redakcija, tebekaba turizmo centro iškaba – jokios nuorodos, kad turistai, užsiropštę į trečią aukštą, neras turizmo centro, nėra.

Tik nosimi bakstelėję į užrakintas duris jie išvysta raštelį, kad informacijos reikia ieškoti muziejaus pastate (Gedimino g. 2). Suglumę interesantai (ir lietuviai, ir užsieniečiai) gūžčioja pečiais – juk visur internete nurodyta, kad turizmo centras įsikūręs Gedimino g. 34-5.

Paties turizmo centro interneto svetainė šiuo metu nepasiekiama (atnaujinama), todėl naujausią informaciją siūloma rasti jų „Facebooko“ puslapyje. Atsivertus jį – juodu ant balto tas adresas, kur nieko nėra! Tai kokią informaciją turistui gali suteikti toks turizmo ir verslo informacijos centras, kuris nesugeba net savo adreso teisingai nurodyti?

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • kuomet pravažiuoju interaktyvią perėją, visada mintyse pasidžiaugiu ir padėkoju tiems, kurie susiprotėjo… Ar ji buvo reikalinga? Paklauskite tų tėvų, kurių vaikus partrenkė šioje judrioje sankryžoje/perėjoje. Manau, kad tai geras sprendimas su minimaliomis išlaidomis.

 • Pritariu žurnalistei. Savivaldybė turi virtuvėlę… O yra mokyklų,kur jei atvažiuoja svečių, mokytojai neturi kur per ilgąją pertrauką išgerti arbatos, suvalgyti sumuštinį. Apie atsinešto maisto pasišildymą galima tik pasvajoti… Ir užkąsti laiko tikrai maža.

  • Nebejuokinkit.

 • Su visa pagarba Merui uz jo sazininga darba del Kupiskio sveikiname su puikiu ivertinimu ji ir jo komanda.

 • Vietoj to, kad iškalbingoji žurnalistė savo pastebėjimais pasidalintų su pačiu turizmo centru, išreiškia viską per spaudą, tai tik parodo žmogaus vidų, it kandis nusiteikusi kirsinti žmones, neveltui vaikšto akis nuleidusi… Būkite tolerantiški ir mokėkite bendrauti ir bendradarbiauti, o ne iš smulkmenų daryti problemas, manau būtų užtekę skambučio, o ne straipsnio laikraštyje.

 • įdomiausia,kodėl būna tylu,kai nieko nedaroma? Kai prasideda įvairūs projektai,būtent savieji rajono gyventojai sujunda,trukdo,protestuoja? Bus aikštė,kažkam gaila senų liepų,kurios jau pasikraipė ir peraugę,triukšmaujam.Baseino nebus,ką padarysi,bet vistiek triukšmo daug.O turizmo centras tikrai užmigęs,teisinga kritika.

 • Saunuole, kad isdrisai. Jau susidare ispudis, kad laikrastis nupirktas. Kiekvienam laikrastyje vis po mero foto.

 • Darbštus, atsakingas, rajono patriotas mūsų meras. Nebesimato darbuotojų dienos metu kirpyklose, parduotuvėse. Baigėsi ilgalaikis kavutės gėrimas kabinetuose. Yra virtuvėlė savivaldybės darbuotojams. Kai kam tvarka labai nepatika, bet klientai dėkingi.Tad ir rezultatas akivaizdus. Antras garbingas apdovanojimas. Lietuvos valdantieji vertina merą, tik rajono rinkti valstiečiai, matyt, liūdi. Nekaišiokit pagalių, mielieji.

 • Akivaizdu, kad būtinai reikėjo parašyt kažką neigiamo.
  Turbūt Jurgita,kad tik merui nepasisektų, nusiskustų ir savo ūsus!

  • Oho pasirodo kitokio matymo pas mus negali būti, valio merui , valio meriukui, valio vedliui , valio šauniajam……

 • Kaip plaktuku per mozolius…

 • Policinė valstybė – valstybė, kurioje valdžia griežtomis ir represinėmis priemonėmis kontroliuoja socialinį, ekonominį bei politinį šalies gyventojų gyvenimą. Policinei valstybei būdingi totalitarizmo bei socialinės kontrolės elementai.

  Policinės valstybės gyventojams yra apribota judėjimo laisvė, laisvė išreikšti politinę ir kitą nuomonę.

  Policinėmis valstybėmis yra laikomos Nacistinė Vokietija, Tarybų Sąjunga, dabartinės Kuba bei Šiaurės Korėja.

Rekomenduojami video