2024/02/26

 

RAJONO KULTŪROS OBJEKTAI SULAUKIA DĖMESIO

Palėvenės kaimo puošmena laikomoje Šv. Domininko bažnyčioje šiuo metu vyksta restauravimo darbai. Iki šio mėnesio pabaigos turėtų būti restauruota ir sužibėti fundatorių ložė. Vyčio Zavacko nuotrauka

Palėvenės kaimo puošmena laikomoje Šv. Domininko bažnyčioje šiuo metu vyksta restauravimo darbai. Iki šio mėnesio pabaigos turėtų būti restauruota ir sužibėti fundatorių ložė.
Vyčio Zavacko nuotrauka

Beveik mėnesį Palėvenės šerdyje vyksta darbai iš peties. Kol restauratoriai pluša Šv. Domininko bažnyčioje, bruzdesys girdimas ir iš vienuolyno teritorijoje stovinčio svirno, kuris turėtų tapti kultūros meka. Tikimasi, kad kitais metais apčiuopiami darbai prasidės ir dominikonų vienuolyne.

Audinga SATKŪNAITĖ

Siekia pritraukti lankytojų

Maždaug prieš mėnesį darbai prasidėjo Palėvenės dominikonų vienuolyno statinių ansamblio svirne. Nors jis iš dalies buvo rekonstruotas, tačiau po pirmo etapo darbų objektas nebuvo visiškai prieinamas visuomenei. Šiuo metu imtasi vidaus tvarkymo darbų, siekiant pastatą pritaikyti visapusiškam funkcionavimui.

Bendra šio projekto vertė yra daugiau nei 473 tūkst. eurų. Didžioji dalis lėšų skiriama iš Europos Sąjungos fondo. Prie projekto vykdymo nemenkai prisideda ir rajono Savivaldybė, kurios parama kiek daugiau nei 70 tūkst. eurų.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Dainiau, gal užteks kabinėtis prie žodžių? Taip, praėjusios kadencijos tvarkė viską aplinkui tik ne patį vienuolyną. Tai gerai, bet nepakankamai. Tai ir džiaugiuosi – pagaliau unikalus šansas pradėti tvarkyti tikrąją vertybę – vienuolyną.

  • Valentinai , būk mielas jei sakai A sakyk ir B nepainiok žmonių kai kurie sprendimai priimti dėl šių objektų priimti dar praeitoje kadencijoje jums dalyvaujant už gerą žodį ačiū , taip pavyko pajudinti pačio vienuolyno pastato tvarkymo eigą

  • Vienuolyno, o ne arklidžių tvartų svirnų šulinių restauravimas gali tapti bene vieninteliu realią istorinę išliekamąją vertę turinčiu darbu šiai mero ir socdemkonservatorių kadencijai

Rekomenduojami video