Skelbimai
Pašnekesiai
Vėrinys

GYVENIMO LAIKRODIS SUSKAIČIAVO 90 METŲ

Gyvakarų kaimo gyventojo Antano Lauciaus, švenčiančio 90 metų jubiliejų, patarimas norintiems ilgai gyventi toks: negerti, nerūkyti ir daug dirbti.
Jurgitos Banionienės nuotrauka

Šiandien gražų 90 metų jubiliejų mini tikras gyvakarietis Antanas Laucius.
Prieš gimtadienį apsilankėme senoje beveik tiek pat metų skaičiuojančioje jo sodyboje Ąžuolų gatvėje ir pasišnekėjome su šiuo Gyvakarų kaimo gyventoju. Apie senus ir dabartinius laikus, apie kasdienius džiaugsmus. Antanas atskleidė ir savo ilgaamžiškumo paslaptis.

Jurgita BANIONIENĖ

Rekonstruota sodyba

Kieme pasitiko Antano marti Bronė Lauciuvienė. Ji su vyru, A. Lauciaus sūnumi Valdu, dešimt metų jubiliatu rūpinasi. Antanas sunkiai vaikšto, kamuoja sąnarių ligos, tad priežiūros reikia. Nors sveikatos bėdų netrūksta, humoro jausmo ir gyvenimo džiaugsmo jis dar tikrai nepraradęs.

Pasišnekučiuoti visi susėdome jaukioje namų svetainėje, buvusioje seklytėlėje. Anūko Tomo pastangomis ji dabar neatpažįstamai pasikeitusi, rekonstruota išlaikant kaimišką dvasią. Vyrauja medis, langus puošia drobinės užuolaidos, ant sofos – austa lovatiesė, o ant sienos – medinis kryželis su Nukryžiuotoju. Netrūksta šiuose namuose ir antro Antano anūko, rajone žinomo metalo meistro Audriaus, meninių darbų.

Bronė pasakojo, kad anksčiau su vyru gyveno Kupiškyje, kai Antanas po žmonos mirties liko vienas, vis dažniau pradėjo į Gyvakarus atvažiuoti, o paskui čia visam laikui įsikūrė.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Reklama
3 Komentarai

3 komentarai

 1. Aidas (107.167.99.245)

  2017-09-27 at 21:18

  Daugiau rasykit apie tokius zmones,kkaip vaizdingai paoasakojo ira ko pasimokit is senolio,grazus amzelis.
  O tai poniutei kur pyksta,nesiseks gyvenime,matyt esi nuskriausta kad tokiu budu lieji pykti.

 2. RIMAS (82.135.137.165)

  2017-09-27 at 15:43

  patiko.Puiku,kad rašot apie žmogų, sulaukusį tokios senatvės ir tiek išgyvenusį.Ir juokinga,kad kažkokia tetulė pyksta ant jo marčios.nesulauks ji tokių metų,nesulauks..Pyktis užgrauš 🙂

 3. Liucija (88.119.64.17)

  2017-09-24 at 17:33

  nebeturit ką rodyt, ar čia kažkas naujo? visi busim seni,ar speit redaktores viską pareklomuot?ipatingai su marčiomis…..

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Video rekomendacijos:

Taip pat skaitykite:

Reklama
Reklama
Į viršų