2024/07/12

 

GATVIŲ KRIKŠTYNOS PER ILGAI UŽSITĘSĖ

Kupiškyje, Petro Pajarskio gatve prieš kelis dešimtmečius nuolat Rygos link, pamėgtu kupiškėnų maršrutu, riedėdavo autobusai. Kai kurie gyventojai dabar siūlo šią gatvę pavadinti Latvijos sostinės vardu. Autorės nuotrauka

Kupiškiui iki šiol niekaip nesiseka pervardyti Petro Pajarskio ir Broniaus Žekonio, komunistinio judėjimo aktyvistų, garbei pavadintų gatvių.

Ši situacija sulaukė atgarsio ne tik vietinėje, bet ir respublikinėje žiniasklaidoje. Prašydamos keisti šių gatvių pavadinimus į Savivaldybę kreipėsi kai kurios nevyriausybinės organizacijos.

Paskutinį kartą apie tų gatvių vardų keitimą su jų gyventojais kalbėtasi prieš daugiau nei pusantrų metų. Tąkart susitarti nepavyko.

Labiausiai žmonės nenorėjo keisti gatvių pavadinimų dėl piniginių išlaidų ir laiko gaišaties tvarkant įvairius dokumentus.

Šiuo metu, atrodo, ledai pajudėjo. Rajono valdžia sumanė šių gatvių pervardijimą įtraukti į Lietuvos valstybės šimtmečio renginių programą.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Pasiūlė po du pavadinimus

Savivaldybės mero pavaduotojas Aurimas Martinka, Lietuvos valstybės 100-mečio programos rajone rengimo grupės vadovas, sakė, kad nutarta B. Žekonio ir P. Pajarskio gatvių pavadinimų keitimą įtraukti į proginių renginių programą.

Posėdyje šios grupės nariai po diskusijų pasiūlė P. Pajarskio gatvę pavadinti Karališkąja arba Milžinų, o B. Žekonio gatvę – Šimtmečio arba Vasario 16-osios.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Ko taip smerkti revoliucionierius? Jų partija- socdemų šaka. Mūsų socdemai- komunistų atplaiša. Atsiskyrė tada, kai kitos išeities nebuvo, o įtaką visuomenei bei naudą sau norėjo išlaikyti. Kam taip gėdytis savo pirmtakų?

  • Puikus tipiškas šiandienos pavyzdys – socdemas Linkevičius. Palikit mane poste, parsiduodu bet kam…

 • Čia šposai dėl siūlomų pavadinimų ar rimtai? Vadink kaip nori, bet istorijos nesuklastosi… Vien akcijos- atrakcijos.

 • Giariau dabar kaip buna o ne kita pakeisti

 • siūlant bent jau pavardę reikėtų teisingai parašyti
  šiaip jau pagal viską tinkamiausias „bezdalų“ gatvės pavadinimas

 • Gal visai tiktų garsenybės A.Grimo vardu pavadinti bent vieną gatvę? Vis tik jo pačio šiais metais šimtmetis.

 • Malonu butu gyventi Sauletekio, Santarves, Bijunu, Alyvu,Jazminu, Klevu ar Berzu gatveje:)

 • Vaizdelis Pajarskio gatves kaip tik toks,kad drasiai galima vadinti Karaliskaja…ypac karaliskai atrodo ant kampo sukiuzes zalias namas uzkaltais fanera langais!!! Nusileiskite ant zemes ponai grupes nariai! Negi norite, kad mes vel apsijuoktume pries visa Lietuva,kaip kad su kaledine Simoniu egles zvaigzde! Uzteks TV parodyti keleta gatves „perliuku“ ir pranesti,kad cia Karaliskoji Kupiskio gatve! Tas pats ir su Zekonio gatve.Ar normalu valstybei svarbu ivykiu ar data ivardinti Kupiskio nereiksminga skersgatvi. Gal galima kazka kukliau, ponai!

Rekomenduojami video