2023/12/03

 

PRASIDEDA ŠIMTMEČIO KUPIŠKĖNŲ RINKIMAI

Jurgitos Žiukaitės nuotrauka

Jurgitos Žiukaitės nuotrauka

Kupiškio viešoji biblioteka artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga visus kraštiečius kviečia prisijungti prie bibliotekos iniciatyvos „Kupiškėnai – Lietuvos istorijoje“ ir padėti išrinkti per šį laikotarpį labiausiai savo darbais ir veikla nusipelniusius, įtakingiausius kupiškėnus. Bibliotekininkai, bendradarbiaudami su istorikais, muziejininkais, kraštotyrininkais sudarė asmenybių sąrašą, į kurį įtraukta 100 kupiškėnų, tiek, kiek Lietuvos valstybei metų.
Balsavimas internetu prasideda šiandien, rugsėjo 9 dieną, ir tęsis iki rugsėjo 24 dienos. Totalizatorius veikia UAB „Kupiškėnų mintys“ interneto svetainėje.
Plačiau apie šį projektą ir balsavimą pasikalbėjome su projekto vadove, Kupiškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Lina Matiukaite.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Kaip kilo mintis parengti tokį projektą?

Artėja visiems lietuviams labai svarbi sukaktis – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Jį skaičiuojame nuo 1918 metų vasario 16 d. Lietuvos valstybė, kiekvienas jos regionas, kraštas turi savitą ir nepakartojamą istoriją. O istoriją kuria asmenybės, kiekvienas mūsų. Toks iškilus Lietuvos valstybingumo jubiliejus paskatino dar kartą prisiminti tuos žmones, kurie per šimtmetį įspaudė ryškų ir gilų pėdsaką į Kupiškio krašto ir visos Lietuvos istoriją.

Taip ir gimė mintis parengti ir įgyvendinti projektą „Kupiškėnai – Lietuvos istorijoje“. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia rajono Savivaldybė, UAB „Kupiškėnų mintys“, Kupiškio kultūros centras, privatūs rėmėjai ir savanoriai.
Imdamiesi šio sumanymo norime paskatinti kupiškėnus, gyvenančius ne tik savame krašte, bet ir užsienio šalyse, aktyviau dalyvauti Lietuvos 100-mečiui skirtuose renginiuose.

Beje, šiais laikais yra labai populiaru rinkti įtakingiausius verslininkus, politikus ir kitas įžymybes. Manome, kad žymiausių šimtmečio kupiškėnų rinkimai taip pat sudomins daug žmonių ir bus populiarūs.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų“ mintyse

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Zinkevičius Vladas mirė mislingai maskvoje.Pasakojo žmonės, kad jį nustūmė po metro vagonu rusų kgb. Labai paslaptinga asmenybė. Neabejoju, kad tikras lietuvis.

 • Ačiū Rūtai ir Linai už nuorodą! Įdomių žmonių radau sąraše, nežinojau, kad jie kupiškėnai. Seimūnai , mano nuomone nenusipelnė būti tarp jų paminėti.

 • 20 -to amžiaus pabaigoje Kupiškį labai garsino Povilas Zulonas su „Kupiškėnų vestuvėmis „

 • Aš…
  Keista Kupiškio krašto negarsina nei Stuoka Gucevičius architektas, nei Vilius Elisonas karininkas lakūnas o garsina Paulauskas, Jugulienė, Vaižmužis.

  • Nepastebėjau G. Dručkutės…

 • Nustebino kai kurios pavardes. Labai keista.

 • Nuoroda balsavimui „Šimtmečio kupiškėnų rinkimuose“:
  http://kmintys.lt/simtmecio-kupiskenas/
  „Kupiškėnų minčių“, savivaldybės, viešosios bibliotekos ir kitose interneto svetainėse yra baneris „Kupiškėnai – Lietuvos istorijoje“, kurį nuspaudus taip pat atsiverčia asmenybių sąrašas ir balsavimo taisyklės – perskaitykite ir viskas bus aiškiau.
  Dėkui jau balsavusiems. Tikiuosi, kad būsite aktyvūs.

 • tai kur tas sąrašas, totalizatorius? Įdėkit nuorodą

 • Tai gal reikėjo 2000, kad išreitinguotų su registruotais elektroniniais paštais. Dabar, įtariu įtraukti subjektyviai. Ypač kai,atrodo, daug diktuoja keli visažiniai. Nors…kai apie šimtmetį sužinojom šių metų vidury…

Rekomenduojami video