2023/12/11

 

TURISTUS GAUDYS SPECIALŪS SKAIČIUOKLIAI

Iki šiol tikslių duomenų, kiek iš viso turistų aplanko Kupiškį, nebuvo. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Iki šiol tikslių duomenų, kiek iš viso turistų aplanko Kupiškį, nebuvo.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nors vasara jau prašuoliavo, turistinis sezonas pas mus dar tęsiasi. Ar šią vasarą turistai neaplenkė Kupiškio, kokie objektai yra patys lankomiausi, ko pasigendama mūsų rajone? Ar renkama konkreti statistika, kiek iš viso turistų sulaukėme? Apie visa tai kalbėjomės su turizmo sritį kuruojančiais specialistais.

Jurgita BANIONIENĖ

Reikia pramogų

Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorės pareigas laikinai einanti Vaida Laučinavičė teigė, kad vasarai prabėgus turistinis sezonas dar nesibaigė. Jis tęsis iki spalio. „Iki rugsėjo pabaigos keliautojų netrūksta, ypač – šeimomis. Iš turistų atsiliepimų girdėti, kad jie mėgsta keliauti po savo šalį, o ne rinktis užsienį, tai džiugina“, – sakė pašnekovė.

Pasak V. Laučinavičės, svečiai iš Lietuvos ar užsienio pas mus labiausiai ieško pramogų, pageidauja pamatyti lankomiausius rajono kampelius. Yra norinčių ir ramaus poilsio, tuomet domimasi apgyvendinimo vietomis aplink Kupiškio marias. „Turistams daugiausia galime pasiūlyti vandens pramogų – vandenlenčių parką, plaukimą baidarėmis, vandens dviračiais, irklentėmis, katamaranu, vikingų valtimis. Turime naujienų – atsirado dar vienas asmuo, nuomojantis baidares Ruzgų kaime, taip pat antras žmogus, teikiantis vandens dviračių, irklenčių, pirties ant ratų ir valčių nuomos paslaugas Kunigiškio kaime. Norinčių paplaukioti Kupiškio mariomis laukia laivelis „Jara“, gaila, ši paslauga atsirado tik po festivalio „Stichijos“, – pasakojo laikinoji direktorė.

Lankomiausias objektas rajone, anot V. Laučinavičės, tebėra Kupiškio marios, Henriko Orakausko skulptūros mieste, Kristaus Žengimo į dangų bažnyčia. „Žmonės labai laukia apžvalgos aikštelės bažnyčios bokšte, dažnai teiraujasi, ir ar bus Kupiškyje baseinas. Populiarus yra Adomynės dvaras, Palėvenės šv. Dominiko bažnyčios ir dominikonų vienuolyno ansamblis, Adomo Petrausko muziejus, Komarų dvaras“, – teigė V. Laučinavičė.

Netrūksta ir keliautojų, norinčių susipažinti su senųjų kupiškėnų vestuvių tradicijomis ir papročiais, paragauti tikro kupiškėnų alaus.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Kiek tarybos narių ir kitokių valdžios atstovų buvo seminare apie Kupiškio marių panaudojimą. Graudu, kad tik plepama apie perspektyvas. Kupiškėnų pasirengimas šiam renginiui buvo mizeriškas. Vis kalbama kas bus, kas bus. O kaip nėr, taip nėr.

    • Dabar kiekvienas, einantis į bažnyčią, bus laikomas nebe tikinčiuoju, o turistu:)

Rekomenduojami video