2023/01/31

 

KYLA ATLYGINIMAI GYDYTOJAMS IR SLAUGYTOJAMS

Nors atlyginimai medikams ir kyla, papildomi keliasdešimt eurų vargu ar išgelbės situaciją ir sulaikys Lietuvoje tiek gydytojus, tiek slaugytojus. Metanojos Žilėnaitės nuotrauka

Nors atlyginimai medikams ir kyla, papildomi keliasdešimt eurų vargu ar išgelbės situaciją ir sulaikys Lietuvoje tiek gydytojus, tiek slaugytojus.
Metanojos Žilėnaitės nuotrauka

Nuo liepos 1-osios gydytojų ir slaugytojų piniginės turėtų pasunkėti – jiems keliami atlyginimai. Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad sudarytos galimybės įstaigų vadovams didinti slaugytojų ir gydytojų darbo užmokestį – kad jie galėtų tai padaryti, keliami gydymo paslaugų įkainiai. Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rezervo tam skirta 24,6 mln. eurų. Taip gydymo įstaigos už teikiamas paslaugas gaus daugiau lėšų ir jas galės naudoti medikų algoms kelti.
Ar didesniu atlygiu už darbą džiaugsis mūsų rajono gydymo įstaigose dirbantys medikai?

Jurgita BANIONIENĖ

Ministro rekomendacijos

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga birželio mėnesį pasirašė įsakymą, pagal kurį iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto rezervo rizikos valdymo dalies 24 mln. 600 tūkst. eurų nuo liepos 1 dienos suteikia asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidoms apmokėti. Ministras rekomendavo šias lėšas naudoti įstaigose dirbančių gydytojų ir slaugytojų pagrindinio darbo užmokesčio pastoviajai daliai didinti.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, praėjusiais metais vidutinis mėnesinis gydytojų darbo užmokestis Lietuvoje neatskaičius mokesčių siekė apie 1368 Eur, slaugytojų – 689 Eur.

Skaičiuojama, kad gydytojams algos turėtų vidutiniškai didėti apie 115 eurų, o slaugytojams – 58 eurais (neatskaičius mokesčių).
Gydymo įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarką, suderinę su įstaigų stebėtojų tarybomis ir profesinėmis sąjungomis, tvirtinti pavesta patiems gydymo įstaigų vadovams.

Pakėlė nuo liepos

„Gydymo paslaugų įkainiai kilo 4 proc., todėl mes pagal ministro rekomendacijas nuo liepos 1 d. pakėlėme atlyginimus gydytojams, slaugytojams, greitosios medicinos pagalbos felčeriams ir paramedikams“, – sakė Kupiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Dovilė Kulbokienė.

Bazinė alga gydytojams kilo 50 Eur, slaugytojams – 25 Eur. Greitosios medicinos pagalbos skubios pagalbos slaugos specialistai gaus 45 Eur didesnį bazinį atlyginimą, o vairuotojai – paramedikai – 15 Eur.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Nešioja myžaliukus valo šudukus ir su ligoniais durnais kariauja

  • daktarai pagydo,o seselas tik ukola leidzia

  • Jo daktarams kaip visad daugiau o kad med seseles juodadziause darba padaro niiekam nerupi

Rekomenduojami video