2023/01/31

 

DIRBAMOS ŽEMĖS RINKA – KAS KIŠA KOJĄ ŽEMDIRBIAMS

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rajone dirvonuojančių žemių, pasak ūkininkų, praktiškai nebėra.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pastaruoju metu pastebimai pabrangusi žemės ūkio paskirties žemė. Vis sunkiau jos įsigyti ūkininkams. Statistikos duomenimis, per dešimt metų vidutinė tokios žemės hektaro kaina išaugo nuo 657 iki 2 600 eurų. Brangsta ir žemės nuoma.
Ar tai pajuto mūsų rajono žemdirbiai?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Žemės nuoma – per brangi

Kupiškio rajone Nacionalinės žemės tarnybos duomenimis yra 62 679,96 ha žemės ūkio naudmenų. Ariamoji žemė sudaro 58 095,61 ha, sodai – 118,76 ha.

Salamiestėnas ūkininkas Virgilijus Bernotas patvirtino, kad žemės nuoma išties pastaruoju metu pabrango dvigubai. Pernai jis atsisakė žemės nuomos, nes už vieną jos hektarą buvo paprašyta 200 eurų. Apie žemės pirkimo kainas nieko pasakyti negalįs, nes šiuo metu tokių sandorių neturėjęs.

„Normalu būtų šiuo metu už nuomojamos žemės hektarą mokėti iki 100 eurų. Kitaip sakant, 50–60 proc. gaunamų europinių išmokų už pasėlius. Taigi nesutikau mokėti 200 eurų ir teko apie 30 ha nuomojamos žemės atsisakyti.

Buvo neprotinga išlaidauti mokant tokią sumą, kai išmokos už hektarą pasėlių tesiekia vos per 100 eurų“, – paaiškino pašnekovas.

Visgi, pasak jo, nuomotojas rado, kam tą žemę išnuomoti. Tas plotas nedirvonuoja. Gal ją dirba jaunasis ūkininkas, kuriam ir tokia nuomos kaina pasirodė įkandama, pasinaudojus jaunųjų ūkininkų rėmimo lėšomis. Tokiu atveju išeina, kad remiamas ne jaunasis ūkininkas, o žemės savininkas.

Puožo kaime ūkininkaujančiam ir daugiausia grūdinių kultūrų auginimu užsiimančiam Eimantui Šereliui irgi teko patirti, kad žemės nuoma brangsta. Anot jo, užpernai ji buvo apie 20 proc. mažesnė.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Ukininkai,nustokit raudot kad nieko neiseina,naujus dzipus perkat,bobos po kirpyklas,soliarumus laksto,meiluzes islaikot jie mat nuomos negali moket nebukit tokie godus,zeme turtas o jus tyciojates is paprasto zmogaus.Jei nieko neiseina kas jums turtus aitvarai sunesa,nebejuokinkit raudaliai didieji latifundininkai per jus visi baigia i uzsieni isvaziuot.

  • Nieko sau- pasiima Europos išmokas, dar pelną turi pardavęs derlių, ir jam dar mažai! Mokėti nori savininkui 50-60% sumos, gautos už dyka iš Europos.

    • Apskritai didieji ūkininkai turėtų mokėti normalius mokesčius, nes piknaudžiauja įstatymais, ką kalbėti apie gaunamą 100tūkstantinę paramą. O valdžia ruošiasi paskutines kelnes nuo paprasto žmogelio su keliais hektarais numauti, ar teisinga žmogų su minimumu ar truputį didesniu atlyginimu iki 800eurų per mėn bei žemės lopinėliu laikyti turtingu? retas kuris dabar ir tiek gauna, bet jei šeimą išlaiko tik vienas dirbantis, žodžiu, verkti norisi.. baisu ir tai, kad augindamas pora karvyčių, jas mylėdamas, žmogelis gauna centus už pieną, o jei sugalvoja gyvulį parduoti irgi iš jo tyčiojasi.. o štai ponas didysis ūkininkas parduoda dešimtimis galvijų prišertų vaistais ir dar bala žino kuo, parduoda 100 tonų javų pripiltų chemijos, ir susikrauna turtelio neblogo, bet vat pelno pas juos nėra, jie vos išgyvena savo pilyse.

Rekomenduojami video