2023/10/01

 

VĖL GRIAUDĖS „STICHIJOS“. KAM SMALSU, O KAM BAUGU?..

Laukia įspūdingas vaizdas ekstremalių pojūčių mėgėjams. Kiti susirūpinę, kaip dar neregėta atrakcija – vandens formulės – paveiks marių gyvūniją ir augmeniją. Varžybų organizatorių nuotrauka

Ši vasara sklidina stichijų – planuotų, organizuotų ir visiškai stichiškų. Lyja, perkūnai trankosi, vėtros siaučia, o saulėtų dienelių vos viena kita. Neramu sodininkams, daržininkams, ūkininkams ir kitiems gamtos turtų naudotojams. Tik pramogų mėgėjai pernelyg nesibaimina, galima dar ištaikyti progų ir pasimaudyti, ir paiškylauti, ir pažvejoti.

Ada DVARIONAITĖ

Rugpjūtį Kupiškio mariose, Uošvės Liežuvio saloje, laukia dar vienas smagus renginys, Savivaldybės pažadėtasis „Stichijų“ festivalis. Išbandytas jau pernai, sulaukęs nemažai žiūrovų ir dalyvių, ypač pradžiuginęs naujomis idėjomis jaunuomenę. Šiemetinė šventė įmantriau pavadinta – vasaros festivaliu „F2 – Stichijos 2“, vėl čia bus įvairiausių kultūrinių atrakcijų, edukacinių užsiėmimų, vyks populiariosios muzikos veteranų iš Švedijos ir Vokietijos koncertai, pasirodys populiarūs lietuvių atlikėjai, vėl turėtų stebinti Vandens ir Žemės, Oro ir Ugnies galių demonstravimas. Ir bus viena dar neregėta pas mus atrakcija ant vandens – vandens formulių varžybos, Europos F2 ir Pasaulio F4 čempionatų etapų rungtys.

2015 m. ir 2016 m. šių čempionatų varžybos vyko Zarasuose, Zaraso ežere, šių metų birželį varžybų etapo startai vyko Kauno mariose. Dabar pasirengęs su šia idėja startuoti Kupiškis, tokių varžybų organizatorė yra asociacija „F2 Lithuania“. Jau viešai skelbiama informacija apie šį muzikos ir sporto festivalį, platinami bilietai į renginį.

Vandens formulės varžybose dalyvauja modernūs motorlaiviai, per šimtą tūkstančių eurų kainuojantys vandens bolidai, geriausi pasaulio ir Europos bolidų pilotai, tarp jų yra ir keli lietuviai. Vandens bolidai išvysto 180–200 km/h greitį. Įspūdingas vaizdas ekstremalių pojūčių mėgėjams. O marių gyvūnijai, augmenijai ar tai saugu? O dirbtinio vandens telkinio krantams koks gali būti poveikis? Ramiai ir tyliai įpratusiems marių pakrantėse gyventi kupiškėnams, galima numanyti, bus keliadienio streso.

Ką mano inspektoriai, žvejai ir ekspertai?

Kupiškio marių naudotojas yra Medžiotojų ir žvejų draugijos skyrius. „Kupiškėnų minčių“ pakalbintas draugijos skyriaus medžioklės žinovas Gaudentas Baikauskas sakė nemanąs, kad vienkartinis renginys galėtų padaryti žalos faunai ar florai, krantai irgi atlaikys, o vandens masės sujudinimas netgi naudingas augmenijai, žuvims.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Taip taip sugadins krantus, sugadins marias, bus baisu. Asarotojai didieji.

  • O blin sugadins musu elitui prie mariu savaitgaliuka birbines šitos. Spauskit mėra kad atšauktu renginuka

  • tegul vyksta tik kažkas tam mūsų apmirusiam Kupiškyje,nebeieškokit sliekų marių dugne.

Rekomenduojami video